BIZNES&POLITYKA

Kontrowersje wokół akcji #nieczekam107lat. Kobiety nie rozumieją tej inicjatywy?

W sieci pojawiły się spoty pod hasłem #nieczekam107lat dotyczącym praw kobiet.

Jak czytamy na stronie projektu #nieczekam107lat:

 

Według raportu GLOBAL GENDER GAP REPORT 2020 roku kobiety w Europie Środkowowschodniej będą miały równy status ekonomiczny, prawny, społeczny i równe szanse w 2128 roku.

Czyli za 107 lat! Jeśli nie zaczniemy działać teraz, nikt z nas tego nie dożyje.

 

Tak więc inicjatywa ma na celu uświadomienie kobietom, że same powinny walczyć o równość płci.

Ambasadorami akcji jest: Odeta Moro, Ewa Chodakowska, Borys Szyc, Michalina Grzesiak, Margaret, Lara Gessler, Mateusz Damięcki i Kasia Męciński. I każda z tych osób zamieściła na instagramie post dotyczący tego projektu. Jednak, co ciekawe, inicjatywa nie do końca spotkała się ze zrozumieniem wśród kobiet.

 

https://www.instagram.com/ofemininpl/

 

Na przykład na profilu Ewy Chodakowskiej czytamy:

 

Nie no, na Boga, Ewa Ty też? Jakich praw nie mają kobiety? Dlaczego robicie z nas kobiet takie biedne, gorsze nieudacznice, które muszą o coś walczyć? Jakich ja jako kobieta nie mam praw? Nikt mi jeszcze na to pytanie nie umiał odpowiedzieć.

 

A jakie prawa ma facet a niema kobieta ? Bo ja nie wtemacie ?

 

Determinacja się kończy, kiedy potrzeba wnieść pralkę na 5 piętro. Przecież kobieta tez może, równouprawnienie 😂

 

 

Podobne głosy pojawiły się pod postem Margaret. Tam też dopisywali się mężczyźni:

 

No i? Trochę z nikąd narzekanie bo napewno faceci też nie raz są zależni finansowo od kobiet.

 

nie zgadzam sie z tym co mówisz,kobiety dostaja 500 plus,po drugie w wieku 60 lat idziecie na emeryture my musimy pracowac do 65 lat i jeszcze mamy ciezsza prace,i po 3 dzis kobiety chca rzadzic na stanowiskach i duzo kobiet zarabia sporo,a w sądach facet zawsze przegrywa i zostaje z alimentami,chciałaby któras kobieta płacic alimenty przez 25lat?to jak kredyt na mieszkanie pozdrawiam

 

Czy widzieliście, że kobiety niechętnie podejmują się wielu prac lub też zupełnie omijają niektóre branże? Czy widzieliście, że kobiety zajmujące się show-biznesem, modelingiem albo influensingiem zarabiają znacznie więcej miz mężczyźni? Czy widzieliście, że przyjęta „kultura” oraz zasady „dobrego wychowania” niejako przymuszają mężczyzn do płacenia za kobiety, a same kobiety często wymuszają tą czynność na mężczyznach oraz same „lecą” na mężczyzn dobrze zarabiających? Mogę wymieniać i wymieniać. Tylko po co?

 

 

Wygląda więc na to, że akcja #nieczekam107lat nie do końca trafia do Polek i Polaków. Kobiety często nie czują się dyskryminowane. Z kolei mężczyźni wskazują, że panie mają wiele przywilejów.

 

Zobacz też: Marta Żmuda Trzebiatowska dostała od teściowej ciasto. Aktorka ma nietęgą minę!