BIZNES&POLITYKA

Sprzątaczka odchodzi z pracy. List, jaki napisała zrobił furorę w sieci!

Sprzątaczka pracująca w jednym z banków w Wielkiej Brytanii.

Jako sprzątaczka pracowała 35 lat i tuż przed odejściem z pracy napisała list. Dokument upublicznił jej syn Joe, który tak go podsumował:

 

I dlatego kocham swoją mamę. Sprząta banki od 35 lat, a dziś odeszła z tym uroczym listem pozostawionym temu okropnej menedżerce. Szczęśliwa mama na emeryturze – ten się śmieje, kto się śmieje ostatni!

 

list sprzątaczki – twitter.com/joecousins89/status

 

List sprzątaczki został udostępniony kilkanaście tysięcy razy, zebrał też wiele komentarzy. W liściu poza informacjami organizacyjnymi znalazły się słowa skierowane do menedżerki:

 

Opuszczam pracę Julie, po tym jak zbeształaś mnie w biurze i to nie było nic więcej niż agresja i okrucieństwo, ale to odzwierciedla twój charakter, nie mój.

Więc idąc dalej, pamiętajcie wszyscy, że w świecie, w którym możecie być kimkolwiek chcecie, bądźcie mili, bo wy wszyscy nie jesteście lepsi od sprzątaczek.

 

I faktycznie, żyjemy w świecie kultu pieniądza, sławy i urody. List mamy Joe’go przypomniał wielu osobom o wartości każdej pracy i o szacunku dla każdego człowieka.

Na marginesie warto dodać, że także pracodawca kobiety, zainteresował się tą sprawą. Obecnie bank HSBC bada okoliczności tej sytuacji.

 

Zobacz też: Kontrowersje wokół akcji #nieczekam107lat. Kobiety nie rozumieją tej inicjatywy?