Słynny polski reżyser, scenarzysta i producent, Krzysztof Zanussi miał poważny wypadek. Jak mówi, z własnej winy. Co dokładnie się wydarzyło i jakich doznał obrażeń?!

86-letni Krzysztof Zanussi wciąż jest aktywny zawodowo i właśnie kręci kolejny film pt. „Całopalenie”. Niestety na planie doszło do wypadku.
Krzysztof Zanussi miał wypadek
Zdarzenie miało miejsce w Toruniu i jak relacjonował reżyser:
Ja jestem już po końcu polskich zdjęć do „Całopalenia”, ale przyszły one z przygodami, ponieważ miałem ostatnią porcję zdjęć w Toruniu, no i tam niestety na zdjęciach doznałem wypadku z własnej winy.
– powiedział.
Informując o upadku ze schodów, zażartował ze swojego wieku.
No ale już w wieku to bardzo grawitacja ciąży, spadłem z jakichś żelaznych schodów i zdołałem połamać sobie rękę, złamać kość czaszki oraz potłuczenia ze wszystkich stron, więc jak na reżysera to sporo.
Krzysztof Zanussi w szpitalu
Reżyser ma połamane kości ręki i czaszki, trafił więc do szpitala. Jednak pomimo wypadku, nie przerwał pracy i ze szpitalnego łóżka udało mu się dokończyć zdjęcia w Toruniu.
…przy tej mojej wspaniałej ekipie i wielkiej życzliwości naszego otoczenia w Toruniu mogłem ze szpitala, z pokoju szpitalnego prowadzić dalej zdjęcia przez monitor i telefon,
także miałem przed sobą podgląd, jak ujęcia powstają, mówiłem do aktorów i nakręciliśmy te brakujące cząstki, co było pewnym wyczynem, pewnie pierwszy raz i mam nadzieję ostatni reżyserowałem ze szpitalnego łóżka.
Zanussi „Całopalenie”
Reżyser ujawnił, że po zakończeniu zdjęć w Polsce, czeka go jeszcze jeden dzień zdjęciowy w Sofii w Bułgarii. Rozpoczął się już także montaż.
…próbuję różnych zabiegów, których jeszcze nie próbowałem przez moje długie zawodowe życie. Robiłem różne eksperymenty, ale ciągle jeszcze próbuję z czegoś nowego, z toku mojej narracji przedstawiam jakieś fragmenty innych filmów. Zobaczymy, czy to wszystko się spełni.
Na koniec Krzysztof Zanussi nawiązał do wypadku:
W każdym razie ja mam wrażenie takie, że przygoda mnie ściga, a nawet trochę prześcignęła. Wolałbym kończyć ten film bez przygód, ale w każdym razie on doszedł do końca, co jest wynikiem wielkiego wysiłku całej ekipy, która mnie szczęśliwie podtrzymała. Także „Całopalenie” się zbliża.
A o czym jest nowy film Krzysztofa Zanussiego?
„Całopalenie”. Produkcja opowiada historię trójki bohaterów, którzy w rozpędzonym świecie poszukują sensu życia, mierząc się z duchowością i niewytłumaczalnymi zrządzeniami losu. W obsadzie znalazła się plejada polskich aktorów
– informuje TVP Bydgoszcz.
>>>Anna Lewandowska w szpitalu. Całe łóżko we krwi!



























