CELEBRYCI

Magda Gessler zabrała głos: „Zaczyna mi być ciasno i niewygodnie.”

Restauratorka i osobowość telewizyjna, Magda Gessler bardzo rzadko zabiera głos w sprawach społecznych czy politycznych. Tym razem jednak zrobiła wyjątek.

Na swoim profilu Magda Gessler zamieściła apel do Polaków i choć restauratorka nie powiedziała tego wprost, to jej stanowisko jest jasne.

 

https://www.instagram.com/magdagessler_official/

 

Stajemy się sami sobie zagrożeniem, zagrożeniem swojej codzienności, rytuałów, normalności. Nie chronimy siebie, innych, słabszych. (…) Ten zewnętrzny świat przedziera się do mojej rzeczywistości. Zaczyna mi być ciasno i niewygodnie.

– napisała.

 

Magda Gessler uważa, że wiele osób udaje, że nie widzi tego, co dzieje się w kraju. Wolą myśleć, że wszystko jest w porządku i że jest normalnie. Jednak sytuacja jest taka, że:

 

Każdy zależy teraz od każdego.

Tu nie chodzi o poglądy, bo szanuję każde. Również te odmienne od moich. Tu chodzi jednak o życie, które powinno mieć najwyższą wartość, ponad podziałami. Zakrywamy oczy i uszy. A teraz w końcu powinniśmy je otworzyć.

 

Cały wpis restauratorki dotyczy Covid-19 i buntu części osób, jak choćby jej kolegi ze stacji TVN. Kilka dni temu aktor z serialu „Na Wspólnej”, Piotr Nowak,  został odsunięty od pracy, bo odmówił wykonania testu na koronawirusa:

 

Testujcie się, badajcie się, nie narażajcie się !

PS w czasie kuchennych rewolucji ekipa filmowa i goście są wymazywani i regularnie testowani!

– podkreśliła.

 

Internauci pochwalili Magdę Gessler za – jak pisali – mądre słowa i życzyli jej zdrowia.