BIZNES&POLITYKA

Marsz Równości w Pile. Nikt nie spodziewał się TAKIEJ frekwencji!

28 sierpnia 2021 r. w Pile odbył się Marsz Równości.

Jak podano w opisie wydarzenia, Marsz Równości miał następujący cel:

 

Chcemy równości! Dla osób bez względu na orientację seksualną, tożsamość płciową, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, status materialny czy wiek. Dlatego 28 sierpnia 2021 roku, po raz pierwszy w historii miasta, ulicami Piły przejdzie I Marsz Równości! Maszerujemy po równość, akceptację, brak wykluczenia i dyskryminacji.

 

Jednak i tak tego typu wydarzenie kojarzone jest z ideologią LGBT. Co ciekawe mieszkańców Piły mieli wesprzeć uczestnicy z Warszawy i Szczecinka. Trudno powiedzieć, jakiej frekwencji spodziewali się organizatorzy czyli „Marsz Równości Piła”.

 

https://www.facebook.com/MarszRownosciPila

 

Obecnie miasto ma około 70 tysięcy mieszkańców, więc nie należy do najmniejszych. Dodatkowo frekwencję poprawiali mieszkańcy innych miast. Mimo to, jak informuje TVP Poznań – w manifestacji wzięło udział jedynie około 200 osób!

 

Niewielkie zainteresowanie wydarzeniem, Fundacja Życie i Rodzina określa jako frekwencyjną klapę. Jednocześnie podkreśla, że treści jakie przekazywano podczas Marszu to demoralizacja młodzieży:

 

…z głośników słychać było zwolenników „wyboru”, którzy namawiali do złożenia podpisów pod skandalicznym projektem ustawy „Legalna aborcja bez kompromisów”. To już jawna demoralizacja młodzieży!

– podano w komunikacie Fundacji.

 

https://www.facebook.com/MarszRownosciPila