BIZNES&POLITYKA

Michał Chorosiński został dyrektorem teatru. Pracę załatwiła żona?!

46-letni Michał Chorosiński to aktor, który grał w wielu serialach, między innymi „M jak Miłość”, „Pierwsza miłość”, „Czas honoru”, „Wojenne dziewczyny” i „Lombard’. Od 2004 roku występował też w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Prywatnie Michał Chorosiński to mąż Dominiki Figurskiej Chorosińskiej, która także jest aktorką, a od 2019 roku posłanką z ramienia PiS. Aktor właśnie został wybrany na zastępcę dyrektora teatru w Łodzi. Pracownikom jednak nie podoba się ta decyzja.

 

https://www.instagram.com/dominikachorosinska/

 

Decyzję podjął Zarząd Województwa Łódzkiego i to on powierzył Chorosińskiemu pełnienie zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Pracownicy jednak są przeciwni temu wyborowi i wystosowali list do marszałka województwa Opublikował go Dziennik Łódzki, a w piśmie czytamy:

 

Czy naprawdę uważają Państwo, że Michał Chorosiński ze swoim niewielkim dorobkiem artystycznym, bez doświadczenia, kompetencji i zaplecza jest właściwym wyborem?

 

Pojawiły się też aluzje, że powołanie aktora na stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych ma podłoże polityczne:

 

Obawiamy się, że tak uporczywie popierany przez Urząd Marszałkowski kandydat będzie spolegliwym wykonawcą Państwa oczekiwań związanych ze zmniejszeniem liczby premier w sezonie, a co za tym idzie – redukcją zespołu. Nie trzeba być prorokiem, by przewidzieć, że takie „oszczędności” szybko doprowadzą do przeprofilowania naszej Sceny, zubożenia i upolitycznienia repertuaru. Nie do przyjęcia są praktyki, które poza wiedzą i konsultacją z zespołem artystycznym oraz autorytetami teatralnymi, prowadzą do arbitralnego obsadzania stanowisk z klucza towarzysko-partyjnego.

 

Michał Chorosiński te „zarzuty” i aluzje uznał za absurdalne. Co więcej, powiedział, że posiada nie tylko odpowiednie doświadczenie, ale też kierunkowe wykształcenie:

 

Pracowałem w wielu teatrach w Polsce, z wieloma wybitnymi reżyserami i skończyłem podyplomowe studia z zarządzania. Reżyserowałem i przeszedłem wszystkie szczeble w teatrze, znam go od podszewki i jest to moja wielka miłość.

– zapewniał w rozmowie z Pudelkiem.

 

Powiedział też, że jak na razie zaproponowano mu roczny kontakt. Mąż posłanki rozmawiał już z kilkoma osobami z zespołu teatru i twierdzi, że został życzliwie przyjęty. Nie wie więc, kto jest przeciwko jego kandydaturze.

 

Zobacz też:

Dominika Figurska Chorosińska pozuje z szóstym dzieckiem (FOTO)