BIZNES&POLITYKA

Czy będzie „punktowy lockdown” na Święta? Jest odpowiedź polskiego Rządu!

Tuż przed Świętem Zmarłych polski Rząd wydał zakaz odwiedzania cmentarzy w świąteczny weekend. Tym samym pokrzyżował plany wielu osób, które pragnęły uczcić pamięć swoich bliskich.

Teraz wiele osób obawia się, że podobna sytuacja może zdarzyć się na Gwiazdkę. „Punktowy lockdown” na Boże Narodzenie były bardzo dotkliwy bo to szczególne dla Polaków święta. Czeka się na nie niemal cały rok, bo jest to czas szczególnych spotkań i pojednania.

O tę właśnie kwestię został zapytany rzecznik Rządu – Piotr Müller. W programie „Sygnały Dnia” na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia powiedział, że wierzy, iż uda się uniknąć lockdown’u:

 

Jeżeli chodzi o dane, które teraz do nas spływają, mamy nadzieję, że takie działanie nie będzie potrzebne.

 

Nawet jeśli jednak nie będzie konkretnych zakazów, to będą zalecenia. Piotr Müller przyznaje:

 

Oczywiście będziemy apelować, jak w przypadku innych sytuacji, żeby tam, gdzie nie jest to konieczne, nie przemieszczać się po kraju, bo oczywiście tego typu działania mogą spowodować zwiększenie liczby zachorowań.

 

Trudno jednak sobie wyobrazić, by Polacy całkowicie zrezygnowali z obchodzenia świąt Bożego Narodzenia i spotkań z bliskimi. Z pewnością jednak tegoroczna Gwiazdka może wyglądać nieco inaczej niż we wcześniejszych latach.

 

>>>Adam Małysz zdradził swój sposób na odporność. Raz w tygodniu robi…

 

pixabay

 

źródło: wprost

1 COMMENTS

Comments are closed.