RECENZJE

Tomasz Raczek o filmie „Gierek”: „dramatycznie zły.”

Tomasz Raczek na swoim youtubowym kanale opublikował nagranie, w którym recenzuje film „Gierek”.

„Gierek” to historia życia Edwarda Gierka. W tytułowej roli wystąpił Michał Koterski, a jego żonę Stasię zagrała Małgorzata Kożuchowska.

 

Po premierowym weekendzie Michał Koterski dziękował widzom:

 

Kochani widzowie !!!
Dziękuję ze wybraliście w ten weekend nasz film !!!
Było was z nami ponad 100 000 !!!
To jest numer jeden polskiego box office !!!! Jestem wzruszony mnóstwem wiadomości jakie od was dostałem i tym ze doceniliście moja role bo poświęciłem jej rok swojego życia i ciężkiej pracy . Pozwolę sobie przytoczyć jeden z waszych komentarzy :
„Nie słuchajcie krytyków filmowych !!! Słuchajcie nas,ludzi, publiczności… to dla nas gracie… Zagrał pan moim zdaniem rewelacyjnie.. to piękna rola ! Gratulacje ❤️❤️❤️”

 

Tymczasem Tomasz Raczek ostro skrytykował produkcję.

 

https://www.instagram.com/misiekkoterski/?hl=pl; youtube/Tomasz Raczek

 

Zaczął od tego, że film ma słaby scenariusz. Jego autorami są Michał Kalicki, Krzysztof Tyszowiecki i Rafał Woś:

 

Scenariusz jest nie do obrony. Jest takim scenariuszem, że w ogóle nie powinien zostać zakwalifikowany do realizacji filmu. Jest dramatycznie zły. Z tego scenariusza nie mogło powstać nic dobrego.

 

Dalsza część recenzji również nie była pozytywna. Jeśli chodzi o Michała Koterskiego, to zdaniem Tomasza Raczka, faktycznie przypominał on Edwarda Gierka. Jednak miała to być jedyna zaleta aktora:

 

Misiek Koterski nie jest dobrym aktorem, więc co można zrobić?

 

Podobnie Małgorzata Kożuchowska. Raczek skrytykował aktorkę za „chodzenie po ściankach”.

 

Tak się kończy, jak człowiek chodzi po ściankach i zastanawia się bardziej, co na siebie założyć i jaką fryzurą zachwycić fotografów, zamiast zastanowić się jaką rolę zagrać i co zrobić, żeby ta rola była wyjątkowa. Ścianki zabijają aktorstwo i pani Małgorzata ledwo dyszy w tym filmie.

 

Krytykowi spodobało się jedynie kilka ról epizodycznych. Natomiast co do całości miał jeszcze sporo zarzutów dotyczących choćby słabej dokumentacji i błędów merytorycznych, ale też na przykład braku plenerów w filmie.

 

Swoją ocenę filmu podsumował:

 

Daję 2 na 10.  Z litości.

 

I choć film się nie spodobał Tomaszowi Raczkowi, to już jego negatywna recenzja zyskała uznanie internautów. Pod nagraniem na youtube pojawiło się wiele komentarzy chwalących krytyka za jego ocenę filmu „Gierek”.