BIZNES&POLITYKA

Stworzył „Tęczowy Music Box”. Jest akt oskarżenia przeciwko muzykowi!

„Tęczowy Music Box” to program muzyczny dla dzieci emitowany w latach 90. Jego twórcami była Liliana Urbańska i Krzysztof S.

W wiele lat od czasu zakończenia emisji tego programu, na jaw wyszło, że – obecnie 87-letni – Krzysztof S. wykorzystywał seksualnie wiele dziewcząt. Sam muzyk zaprzeczył, jakoby molestował dzieci, jednak prokuratura doszła do innych wniosków.

 

screen – https://www.youtube.com/watch?v=XXWNG07CdmM

 

Sprawę Krzysztofa S. nagłośnił dziennikarz Mariusz Zielke. W dokumentalnym filmie pt. „Bagno” przedstawił zeznania ofiar – zarówno te zebrane w toku różnych postępowań, jak i takie, które sam zgromadził.

 

W 2019 r. ujawnił największą aferę pedofilską w polskim show-biznesie, przestępstwa muzyka Krzysztofa S., współtwórcy kultowych w latach 90-tych programów dla dzieci: Tęczowego Music Boxu oraz Co jest grane, emitowanych przez dwie największe polskie telewizje: TVP i Polsat, w których Krzysztof S. promował m.in. swoją córkę Marię, dziś znaną jurorkę programów talent-show oraz piosenkarkę i reżyserkę filmową.

– podano w opisie filmu „Bagno” [zobacz tutaj].

 

Dziś z kolei Polska Agencja Prasowa poinformowała, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała akt oskarżenia przecuwko muzykowi. Dotyczy on zgwałcenia dziewczynek w wieku poniżej 15. roku życia.
Sprawa toczyć się będzie w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Praga-Południe, a pierwszą rozprawę wyznaczono na 30 stycznia 2024 r.

 

Poniżej przykładowy odcinek programu