BIZNES&POLITYKA

Dominika Chorosińska w rządzie Morawieckiego! Pamiętacie, CO mówiła o Strajku Kobiet?

Dominika Chorosińska właśnie została powołana na Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Niespełna 45-letnia (ur. 28 grudnia 1978 roku) aktorka, posłanka a teraz także Minister ma bardzo zdecydowane poglądy na życie i rodzinę. W czasie, gdy w Polsce działał tzw. Strajk Kobiet (protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego) Dominika Chorosińska zajęła jasne stanowisko.

 

https://www.facebook.com/dominika.figurska

 

W 2021 roku w kontrze do Strajku Kobiet pojawiła się inicjatywa, która miała pokazywać, że nie wszystkie kobiety popierają protest. Akcja nosiła nazwę „nie w naszym imieniu” i jej celem było uświadomienie społeczeństwa, że wiele pań wcale nie utożsamia się ze Strajkiem Kobiet.

W tamtym czasie do akcji dołączyła także Chorosińska:

 

#niewnaszymimieniu Kobiety, które szanują każde życie ❤️#zażyciem

– napisała na facebooku [zobacz tutaj]

 

Następnie, w grudniu 2021 r. w Sejmie odbyło się głosowanie nad ustawą przewidującą surowe kary za dokonanie aborcji. I także tutaj, posłanka Chorosińska miała poprzeć ten projekt.

 

Przypomnijmy, że Dominika Figurska Chorosińska od 2002 roku jest żoną Michała Chorosińskiego i mamą aż szóstki dzieci. W swoich wypowiedziach często podkreśla rolę rodziny oraz sprawę godności kobiet.

Dominika Chorosińska z mamą. Jak dwie krople wody! (FOTO)