GWIAZDY

„Świat według Kiepskich” Gwiazda serialu nie żyje!

„Świat według Kiepskich” to jedna z kultowych, polskich produkcji. Emitowany był w latach 1999–2022 na antenie Polsatu.

W serialu pokazano przywary Polaków w krzywym zwierciadle. Rodzina Kiepskich i ich sąsiedzi starają się „zarobić, a się nie narobić”. Najchętniej jednak oglądają telewizję, piją piwo oraz prowadzą wieczne dysputy i spory. Główne role grali Andrzej Grabowski, Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk, Ryszard Kotys, Renata Pałys, Dariusz Gnatowski, Krystyna Feldman i Bohdan Smoleń.

Dziś podano informację o śmierci jednej z gwiazd „Świata według Kiepskich”.

 

pixabay

 

Marzena Kipiel-Sztuka nie żyje

Chodzi o grającą rolę Haliny Kiepskiej, niezapomnianą Marzenę Kipiel-Sztuka. Aktorka znana była także z udziału w programie „Jak oni śpiewają” (nagranie poniżej) oraz z autorskiego repertuaru pt. „Życie nie jest kiepskie”.

Informację o śmierci gwiazdy podała jej koleżanka – Renata Pałys. Wiadomość pojawiła się też na profilu serialu „Świat według Kiepskich”

 

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie odeszła Marzena Kipiel-Sztuka, wspaniała aktorka, przyjaciółka i dobry człowiek.

Ale żaden artysta nie odchodzi naprawdę, dopóki żyje jego sztuka i pamięć o nim.
Będziemy tęsknić.

– napisano.

 

Marcin Maciejczak porzucony przez rodziców? „Byliśmy sami z siostrą”

 

Pochowała trzech partnerów

Kipiel-Sztuka bardzo wcześnie straciła rodziców – obydwoje zmarli, gdy aktorka nie miała jeszcze 30 lat. Także jej życie matrymonialne naznaczone było odejściami.

Konrad Sztuka zmarł na raka w 2015. Później aktorka była w związku z operatorem filmowym Mariuszem Piesiewiczem – mężczyzna dostał wylewu i także zmarł. W 2007 aktorka wzięła ślub w Przemysławem Buksakowskim. Ten zaś umarł w 2009.

 

https://www.facebook.com/kiepscy

 

Marzena Kipiel-Sztuka przyczyny śmierci

W ostatnim czasie o Marzenie Kipiel-Sztuka było w mediach cicho, wcześniej jednak pojawiły się niepokojące informacje na temat jej życia. Jej mąż – Przemysław Busakowski – miał mieć problem a alkoholem, a w domu aktorki miało dochodzić do awantur. W 2008 roku Pudelek pisał:

 

Problem alkoholowy Marzeny Kipiel-Sztuki wyszedł na jaw rok temu, kiedy nie wpuszczono jej na pokład samolotu, gdyż była kompletnie pijana. Do tamtej pory uchodziła wprawdzie za osobę, która za kołnierz nie wylewa, ale na bankietach bywała rzadkim gościem. Teraz już wiadomo, że wolała pić na osobności. Na domiar złego związała się z Przemysławem Buksakowskim, który ma ten sam problem*

 

Natomiast w czasie pandemii koronawirusa, w 2020 roku aktorka miała sama przyznać, że pije i pali:

 

Przyznaję się bez bicia, że zaczęłam więcej palić (…) 

 

Lubię wypić (…) Nie jestem hipokrytką. Potwierdzam zatem, że abstynencja z pewnością mi nie grozi…

– cytował aktorkę Super Express**

 

Jak jednak wiadomo, aktorka chorowała na depresję i przewlekłą obturacyjną choroba płuc, która jest chorobą śmiertelną. Ryzyko śmierci zwiększa się, gdy chory jest narażony na wdychanie pyłów czy palenie. Tak więc choć oficjalnie nie podano przyczyny śmierci gwiazdy „Świata Według Kiepskich”, to można się domyślać, że złożyły się na to wszystkie te czynniki.

„Halinka Kiepska” zmarła w wieku 58 lat. Nie miała dzieci.

 

 

 

*pudelek

**se.pl