ZDROWIE&URODA

Tragedia na maratonie! Nie żyje 21 osób.

Co jakiś czas zdarza się, że na maratonie ktoś umiera. Najczęściej jest to uczestnik, który przecenił własne możliwości i zignorował niepokojące sygnały organizmu.

Wówczas przyczyną śmierci na maratonie jest na przykład zawał czy też różne problemy związane z układem krążenia. Jednak śmierć 21 osób podczas jednego biegu to niespotykana tragedia!

 

fot. screen – https://sg.weibo.com/1650111241/KgL2YmHEf

 

W 100 kilometrowym ultramaratonie „Yellow River Stone Forest Mountain Marathon” brało udział doświadczonych 170 biegaczy. Bieg odbywał się w pobliżu chińskiego miasta Baiyin w prowincji Gansu.

 

 

Pomiędzy 20 a 30 kilometrem trasy nastąpiło nagłe załamanie pogody. Pojawił się grad, marznący deszcz i silny wiatr, a temperatura gwałtownie spadła. Uczestnicy zaczęli opadać z sił na skutek wyziębienia i walki z przeciwnościami pogody. Z częścią osób stracono kontakt.

 

Wówczas przerwano zawody, a rozpoczęła się akcja ratownicza, w której brało około 1200 ratowników, wykorzystano także drony. Niestety 21 uczestników biegu zmarło, a jedna osoba nadal jest poszukiwana.

 

Opinia publiczna zarzuca władzom i organizatorom maratonu, że nie uwzględnili prognoz pogody. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie.

 

>>>Na Babią Górę w samych szortach. Tragiczny finał wycieczki!