Trening rano czy wieczorem? Na ten temat krążą różne sprzeczne informacje – część trenerów uważa, że lepiej jest ćwiczyć rano, inni że wieczorem.
Poranny trening ma zapewniać lepszą przemianę materii w ciągu dnia. Z kolei wieczorny ma zapewniać lepszą regenerację i jeśli wieczorem zjemy tylko lekki posiłek – również przyspieszyć spalanie kalorii. A co na to Anna Lewandowska?
Trening rano czy wieczorem?
Trenerka napisała, że wiele osób na ćwiczenia ma czas dopiero wieczorem. Zastanawiają się więc, czy to dobry pomysł? Lewandowska zachęca do tego, byśmy spróbowali trenować wieczorem i obserwowali, jak się potem czujemy:
Wszystko zależy od trybu życia, jaki prowadzimy i od indywidualnych predyspozycji naszego organizmu.
Jeśli chodzi o wieczorny treningi to zdania są podzielone. Są badania, które mówią o tym, że nie należy trenować 3 h przez snem, ponieważ po intensywnych ćwiczeniach wydziela się kortyzol i adrenalina, które negatywnie wpływają na jakość naszego snu.
Z drugiej strony są także opinie, które mówią o tym, że ludzie, którzy trenują przed snem, śpią tak samo dobrze, jak ci, którzy nie ćwiczyli przed snem.
Dlatego obserwujcie swój organizm ☺️
– zaleciła.
>>>Śniadania węglowodanowe czy białkowo-tłuszczowe? Które wybrać?!
Czas i rodzaj treningu
Wybierając porę na ćwiczenia, rozważmy też rodzaj aktywności. Jeśli na wieczór zaplanujemy intensywny trening bokserski czy wielokilometrowy bieg – faktycznie nasz organizm może być zbyt pobudzony by zasnąć i to pomimo zmęczenia.
Natomiast jeśli będą to ćwiczenia o umiarkowanej intensywności, to po zjedzeniu lekkiej kolacji nie powinniśmy mieć problemu ze snem.
Dostosujmy więc czas i rodzaj treningu do naszych możliwości organizacyjnych i do tego, jak na ćwiczenia reaguje nasz organizm.
>>>Agresywnej Brytyjce przeszkadzały dzieci. Na lotnisku czekała na nią policja!