ZDROWIE&URODA

We Wrocławiu znaleziono kilkuletnią dziewczynkę. Policja szuka jej opiekunów! [AKTUALIZACJA]

Dziś we Wrocławiu znaleziono kilkuletnią dziewczynkę. Dziecko znajdowało się na ulicy Odrzańskiej.

Dziewczynka wyglądająca na 3-4 latka samotnie poruszała się po Wrocławiu. Dziecko było też ubrane zbyt lekko jak na panującą pogodę i to zwróciło uwagę jednej z mieszkanek Wrocławia:

 

Dyżurny z wrocławskiej Komendy Miejskiej Policji otrzymał dziś w godzinach porannych informację od zaniepokojonej kobiety. Przechodziła ona ulicą Odrzańską i zauważyła idącą samotnie małą dziewczynkę. Dziecko było ubrane nieadekwatnie do panujących na dworze warunków pogodowych.

– informuje wrocławska policja.

 

Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Nie otrzymano jednak żadnego zgłoszenia dotyczącego zaginięcia dziecka.

 

czy ktoś zna to dziecko? – https://wroclaw.policja.gov.pl/

 

W związku z tym policja zdecydowała się na upublicznienie wizerunku dziewczynki. Osoby, które mogłyby pomóc w odnalezieniu opiekunów kilkulatki, proszeni są o kontakt:

 

policjanci zwracają się z prośbą do osób, które znają dziecko lub mają wiedzę na temat miejsca pobytu jej opiekunów prawnych, o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji Wrocław- Stare Miasto pod numerem telefonu 47 87 131 31, 47 87 143 90 lub numerem alarmowym 112.

– podano w komunikacie.

 

AKTUALIZACJA:

 

W ciągu dnia policja ustaliła tożsamość rodziców – jak się okazało – 3-letniej dziewczynki. Zamieszkiwali oni w okolicy miejsca, gdzie przypadkowa kobieta spotkała dziecko. Jak jednak doszło do tego, że malutka dziewczynka sama błąkała się po ulicy?

 

Dziecko przebywać miało pod „opieką” matki, jednak jak sprawdzili funkcjonariusze, kobieta miała aż 1,5 promila alkoholu we krwi.

 

Sprawą zajmuje się prokuratura we Wrocławiu, a matce dziewczynki za bezpośrednią utratę zdrowia lub życia może grozić do 5 lat więzienia. Prawdopodobnie również Sąd Rodzinny podejmie kroki w celu ograniczenia praw rodzicielskich.

 

>>>Tomasz Wolny uderza z Kubę Wojewódzkiego. „Naczelny błazen dał głos”