BIZNES&POLITYKA

Tomasz Wolny uderza z Kubę Wojewódzkiego. „Naczelny błazen dał głos”

Niespełna 41-letni Tomasz Wolny (urodził się 5 listopada 1980 r.) od 2010 roku pracuje w Telewizji Polskiej. Obecnie jest prezenterem „Panoramy” oraz „Pytania na śniadanie”.

Pomimo czterdziestki na karku, Tomasz Wolny ma wizerunek grzecznego chłopca – zawsze pogodny, uprzejmy, ceniący historię i dokonania na przykład powstańców. Do tego jest głęboko wierzący, ma żonę i trójkę dzieci. Wydaje się więc, że Kuba Wojewódzki to jego przeciwieństwo. 58-letni kawaler i naczelny kpiarz kraju. Co może łączyć tych dwoje?

 

https://www.instagram.com/tomaszwolny_tej/; https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/

 

Chodzi o sprawę osób z zespołem Downa. Ostatnio Kuba Wojewódzki w programie „Rozmowy: Wojewódzki i Kędzierski”, przeprowadzając wywiad z Agatą Kuleszą, komentował różne marki samochodów, jakimi w przeszłości jeździła aktorka.

 

Piotr Kędzierski zapytał Agatę Kuleszę o Renault Kangoo:

 

Ale nie wstyd Ci trochę tego Kangoo, tak z perspektywy?

 

Aktorka zdziwiona była takim postawieniem sprawy:

 

Jezu, naprawdę myślicie, że mnie to określa?

 

Na to Kuba Wojewódzki wyraził swoją opinię na temat Kangoo:

 

To jest auto z zespołem Downa, no pewnie, no…

 

Takie porównanie wywołało oburzenie wielu osób, w tym właśnie Tomasza Wolny. Dziennikarz zaangażowany jest w sprawy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Na jego profilu można znaleźć wiele zdjęć właśnie z osobami z zespołem Downa. W jednym z postów napisał:

 

Kto z nas nie słyszał rzuconego obraźliwie: „Ty Downie!”

Tej, gdyby ktoś chciał mnie tak nazwać, to bardzo poproszę, bo po latach działań z dodatkowym Chromosomem Miłości, mając tylu i takich kumpli, to byłby dla mnie najmilszy i najlepszy KOMPLEMENT!!!

 

 

Nic więc dziwnego, że po karygodnej wypowiedzi Kuby Wojewódzkiego, głos zabrał Tomasz Wolny. Prezenter „Pytania na Śniadanie” nie krył swojego oburzenia:

 

…koronowany, nieco przestarzały, naczelny błazen polskiego szołbizu, dał głos.
Skandaliczny i głupi.

– napisał o Wojewódzkim.

 

Dalej Wolny obnaża ignorancję „Króla TVN”:

 

…gdyby ten gość, poznał naszą ekipę z dodatkowym Chromosomem Miłości, to wiedziałby, że palnął arcy komplement, który oznacza, że wywołane auto jest maszyną pełną najlepszych, ludzkich cech, niezawodną, czyniącą świat pełniejszym, piękniejszym i lepszym! Słowem, fura marzenie!

 

Dalej dziennikarz sugeruje, że najchętniej zastosowałby rękoczyny wobec Wojewódzkiego. Ma jednak inną propozycję – wyciąga pomocną dłoń, by Kubę wyleczyć z jego niepełnosprawności:

 

…o pomocy i wsparciu dla osób z niepełnosprawnościami co nieco wiem, to jestem pewien, że da radę pomóc i Tobie – gościowi z niepełnosprawnością serca,
choć wierzę, że w tej sytuacji to raczej niepełnosprawność rozumu.

Spokojnie, na jedno i drugie znam cudowne remedium. Zapraszam Cię do poznania mojej ferajny.

Podobno lubisz dobre samochody, więc może przekładając to na język nieco bardziej dla Ciebie zrozumiały: masz szanse poznać furę jak marzenie.
Furę prawdziwej MIŁOŚCI!
Miłości, która uzdrawia z tego, co Ci dolega.

 

Czy Kuba Wojewódzki przyjmie zaproszenie Tomasza Wolny? Śmiemy sądzić, że nie, ale może „Król” nas zaskoczy?