BIZNES&POLITYKA

Wulgarne treści na „świątecznym” plakacie stołecznego Ratusza. Zobacz!

Warszawski Ratusz z okazji świąt zaprezentował swój „świąteczny” plakat. Miało być poprawnie politycznie, a wyszło wulgarnie.

Grafika swoją stylistyką nawiązuje do Bożego Narodzenia, jednak gdy przyjrzymy się uważniej, dostrzegamy szokujące szczegóły. O tym projekcie napisał też Patryk Jaki, który podsumował:

 

Takim barbarzyństwem plugawi dziś tradycje i historie tego wspaniałego miasta R.Trzaskowski z PO.

 

https://www.facebook.com/PatrykJaki?tn-str=*F

 

Apolityczny i areligijny

 

Projekt plakatu ma być w założeniu apolityczny i areligijny. To już samo w sobie jest sprzecznością, bo w końcu święta Bożego Narodzenia, mówią o narodzeniu Boga. Są zatem nieodłącznie związane z religią.

Tymczasem na stołecznym plakacie nie ma żadnych elementów kojarzonych z narodzeniem Jezusa. Brakuje więc gwiazdy betlejemskiej, żłóbka, Marii, Józefa i małego Jezusa oczywiście. Idąc w bardziej świeckim kierunku, mógłby się tu pojawić Mikołaj i choinka z bombkami, ale najwyraźniej i te symbole były niepoprawne politycznie.

 

Jak zauważyła jedna z internautek:

 

Co ten plakat ma wspolnego z Bożym Narodzeniem? Przecież ateiści nie obchodzą Świąt to po co do nich adresować życzenia z ich okazji?

 

https://www.facebook.com/groups/1449444121842682/posts/4484975734956157/

 

Świąteczny czy nie?

 

Nie da się jednak ukryć, że plakat stworzony przez warszawski Ratusz nawiązuje jednak do świątecznej stylistyki i retoryki. Po pierwsze, pojawił się w grudniu, czyli właśnie w miesiącu świątecznym. Po drugie, znalazły się na nim życzenia. Po trzecie choinki. Co prawda nieprzystrojone bombkami, gwiazdą czy lampkami, ale jednak. W końcu to drzewko też kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia.

Grafikę można by zatem uznać za świąteczną, a życzenia mają świadczyć o wielkiej tolerancji, ponieważ nikogo nie wykluczają:

 

Każdemu, bez wyjątków, wszystkiego dobrego

 

Wulgarne treści

 

A jednak stołeczny Ratusz pod wodzą Rafała Trzaskowskiego nie wszystkim życzy wszystkiego dobrego. Na plakacie bowiem pojawiły się – zaszyfrowane co prawda, ale – wulgarne treści.

W górnej części grafiki widzimy bowiem osiem gwiazdek – pięć białych (jedna z nich schowana jest nieco za choinką) i trzy czerwone.

Co oznacza osiem gwiazdek ze spacją czyli ciąg ***** ***? Jest to zaszyfrowany przekaz hasła „jebać pis”.

 

…jest 8 gwiazdek (5 w innym kolorze i 3 w innym). Tak nikt z Was się nie myli. Zamiast Świat Bożego Narodzenia Warszawa Platformy proponuje nam JE..Ć PiS.
Dlatego zapomnijcie o kolędach, Kościele, latach wypracowanej przez przodków cywilizacji, kultury i o dobrym wychowaniu. Pamiętajcie, aby przy świątecznym stole jeśli ktoś nie jest za PO, aby mu krzyknąć WYPIERDAL..

– napisał Patryk Jaki.

 

A my zastanawiamy się, jak to hasło ma się do zapisanych na plakacie życzeń. Tych właśnie, które kierowane są do wszystkich i ponad podziałami?

 

>>>Newsweek z zaskakującą okładką. Znane osoby jako „siewcy głupoty”!?

 

https://www.facebook.com/PatrykJaki?tn-str=*F