BIZNES&POLITYKA

Newsweek z zaskakującą okładką. Znane osoby jako „siewcy głupoty”!?

Tomasz Lis pokazał najnowszą okładkę magazynu Newsweek, którego od 2012 roku jest redaktorem naczelnym.

Tym razem na okładce Newsweeka są cztery znane osoby: Jan Pospieszalski, Edyta Górniak, Bogdan Rymanowski i Piotr Schramm.

 

Osoby te zostały podpisane jako „siewcy głupoty”, a w podtytule dopisano:

 

Kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami.

 

Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?

 

A Tomasz Lis tak zapowiedział ten artykuł:

 

Najnowszy Newsweek- dlaczego podważają skuteczność szczepionek na Covid albo propagują dezinformacje o ich szkodliwości narażając na śmierć tysiące ludzi?

 

https://twitter.com/lis_tomasz

 

Internauci, tytuł w magazynie Newsweek i nazywanie Jana Pospieszalskiego, Edyty Górniak, Bogdana Rymanowskiego i Piotra Schramm „siewcami głupoty” uznali, za bardzo oceniające. W komentarzach pisali, że wręcz trzeba zadawać trudne pytania, a nie tylko przyjmować „jedyną słuszną linię” myślenia:

 

Połowa narodu niezaszczepieni, pandemia trwa juz 2 lata i jakoś nie wymarlismy. Zabija nas idiotyczna polityka rządu, co przestawia wszystko na covid. A rak i zawaly kończą Polaków. Ale pan redaktor o tym nie napisze bo to „niedobra jest o tym mówić „

 

Kiedyś zadawanie trudnych pytań i możliwość wypowiedzenia się obydwu stronom było esencją dziennikarstwa. Dzisiaj takie osoby nazywane są siewcami śmierci. W którą stronę zmierza świat?

 

Kiedyś dziennikarstwo polegało na tym, ze przedstawiano 2 strony- za i przeciw, argument i kontra argument, sam miałeś sobie wyrobić opinie na dany temat. Teraz masz podane na tacy co masz myśleć i druga strona nie jest w ogóle przedstawiana.
Ha wam w de

 

I generalnie, odpowiedź na pytanie „Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?” jest bardzo prosta. Za dużo było niekonsekwencji i za dużo nietrafionych decyzji jeśli chodzi o obostrzenia, by ludzie ślepo wierzyli w podawane przez media komunikaty.

 

>>>Narodowy operator komórkowy. Rząd chce przejąć kontrolę nad Internetem?!