ZDROWIE&URODA

15-latka walczy o życie. Trudno uwierzyć, ILE miała promili!

27 czerwca 2022 r. około godziny 20, nad zalewem Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim znaleziono nieprzytomną 15-latkę.

Dziewczyna leżała na pomoście, a policję wezwali przypadkowi przychodnie. Funkcjonariusze od razu wyczuli silną woń alkoholu od nastolatki i wezwano pogotowie. 15-latka została przewieziona do szpitala.

 

zdjęcie ilustracyjne – pixaby

 

Nikt nie spodziewał się, że dziewczyna może być aż tak pijana. Według ustaleń Polsatu miała aż 5 promili alkoholu, a więc wypiła śmiertelną dawkę alkoholu. Obecnie nastolatka walczy o życie.

 

O zdarzeniu została poinformowała matka 15-latki, a sprawa trafi do sądu rodzinnego. Obecnie policja ustala też, z kim dziewczyna spędzała czas nad wodą i kto mógł jej sprzedać lub podać alkohol.

 

Przypominają też, że to, że mamy już wakacje, nie zwalnia rodziców z odpowiedzialności za dziecko:

 

odpowiedzialność za dziecko powinna być wystarczającym powodem do przyjęcia postawy zainteresowania i przyglądania się temu, czym nasze dziecko się zajmuje, jak i z kim spędza swój wolny czas i czy jest w tym wszystkim bezpieczne.

 

Dużym ryzykiem dla starszego dziecka jest też trafienie do grupy rówieśniczej podejmującej nieakceptowane społecznie zachowania (…)  np. dokonania kradzieży, rozboju czy sięgnięcia po alkohol i narkotyki. Okres wakacji, kiedy czasu wolnego jest relatywnie więcej niż zainteresowania i kontroli ze strony rodziców, sprzyja poszukiwaniu tego rodzaju relacji.

– czytamy na stronie policji.

 

Zobacz też:

Szabda. Ojciec szóstki dzieci dostał zarzut zabójstwa córeczki!