BIZNES&POLITYKA

Morderstwo Pawła K. Prokuratura podjęła ważną decyzję!

27 marca 2022 r. w Chorzowie został zamordowany Paweł K. – dziennikarz TVN. Motywem zbrodni prawdopodobnie była zazdrość o kobietę.

Tego dnia Paweł K. spotkał się z Eweliną Ż., która miała być w trakcie rozwodu ze swoim mężem. Najprawdopodobniej to właśnie on – Kamil Ż. dokonał brutalnego morderstwa dziennikarza.

 

Na początku maja 2022 r. ujawniono wizerunek Kamila Ż. [zobacz tutaj] i wydano za nim list gończy. Jednak do tej pory nie udało się znaleźć podejrzanego. W związku z tym prokuratura podjęła ważną decyzję.

 

 

Jak informuje Fakt, bez przesłuchania Kamila Ż., nie można ruszyć dalej ze sprawą. W związku z tym prokuratura podjęła decyzję o zawieszeniu śledztwa.

 

Dalszych czynności nie da się wykonać, bo nie ma podejrzanego o zabójstwo. Nie możemy go przesłuchać, dlatego wczoraj [27.06.2022 – przyp. red.] podjęliśmy decyzję o zawieszeniu śledztwa. Wykonaliśmy to co było możliwe i uruchomiliśmy wszystkie narzędzia poszukiwawcze: list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania, a wcześniej wystąpiliśmy o unieważnienie paszportu Kamila Żyły – mówi szef chorzowskiej prokuratury, prok. Cezary Golik*

 

Tymczasem na podstawie listu gończego oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania, Kamila Ż. poszukują tzw. łowcy cieni. Gdy mężczyzna zostanie zatrzymany, prokuratura wznowi śledztwo w sprawie.

 

Zobacz też:

Szabda. Ojciec szóstki dzieci dostał zarzut zabójstwa córeczki!

 

cyt. fakt.pl