RECENZJE

Polska blogerka napisała książkę o… kurach! Treść wprawia w osłupienie!

Polska blogerka, Aleksandra Wołkowska napisała książkę o kurach pt. „Kurza mama: Jak ogarnąć kury, dzieci i życie na wsi”.

Aleksandra Wołkowska to mama szóstki dzieci i opiekunka gromadki kilkudziesięciu kur. Prowadzi bloga pod nazwą jaklubimy.pl i właśnie wydała książkę „Kurza mama: Jak ogarnąć kury, dzieci i życie na wsi”.

 

https://www.instagram.com/jaklubimy/

 

Dla przeciętnego mieszczucha kura to dostawca jajek, w tajemniczy sposób związana z 10-pakiem jajek w papierowej wytłoczce, jaki kupuje w supermarkecie. Z czym jeszcze kojarzy się kura? Otóż nie ma ona dobrych konotacji, bo mówimy „bazgrać jak kura pazurem”, „wyglądać jak zmokła kura”, „gdakać jak kura”, „kura domowa”.

 

https://www.instagram.com/jaklubimy/

 

Biorąc pod uwagę te skojarzenia, treść książki Aleksandry Wołkowskiej wprawia w osłupienie. Autorka w bardzo przystępny i niezmiernie ciekawy sposób opowiada o tym, jak zaczęła się jej oraz jej męża Piotra, przygoda z kurami. Następnie podaje wiele wskazówek dla osób, które same chciałby hodować kury.

To co zaskakuje w książce „Kurza mama: Jak ogarnąć kury, dzieci i życie na wsi” to wielka pasja wobec kurek, a także miłość do tych ptaków. Autorka pisze o nich per „dziewczyny”, mówi jak o nie dbać, jak troskliwie opiekować się kwoką czyli młodą mamą. Opisuje też jak ona sama oraz jej rodzina traktują swoje stadko: nie jak drób hodowlany ale jak pupilów. Kurki są głaskane, przytulane, zdarza się, że wchodzą też do domu.

 

https://www.instagram.com/jaklubimy/

 

Słowem nawet dla osoby zupełnie niezainteresowanej kurami, Aleksandra Wołkowska odsłania niezmiernie ciekawy kurzy świat. Książka „Kurza mama: Jak ogarnąć kury, dzieci i życie na wsi” stanowi więc bardzo ciekawą lekturę, a jednocześnie jest to poradnik dla osób, które same chciałby hodować „szczęśliwe kurki”.

Książkę wzbogacają liczne fotografie z prywatnego archiwum autorki. Jest tu zarówno rodzina blogerki jak i jej kurze stadko. Serdecznie polecamy „Kurza mama: Jak ogarnąć kury, dzieci i życie na wsi”!