GWIAZDY

Antek Królikowski oddał hołd swojemu tacie. Zrobił to w Kudowie Zdroju! (FOTO)

27 lutego 2020 r. z powodu guza mózgu zmarł Paweł Królikowski znany z wielu ról  filmowych oraz seriali – między innymi Ranczo, Przyjaciółki czy Ojciec Mateusz.

Królikowski pozostawił żonę Małgorzatę Królikowską oraz pięcioro dzieci Antoniego (ur. 1989), Jana (ur. 1992), Julię (ur. 1999) i Marcelinę (ur. 2001) oraz Ksawerego (ur. 2007).

 

Aktor pozostawił też po sobie pewien szczególny projekt. Chodzi o doroczny festiwal organizowany przy granicy polsko-czeskiej. Chodzi o Festiwal CZ-PL im Pawła Królikowskiego (którego wcześniej zmarły aktor był dyrektorem artystycznym).

 

Podczas Festiwalu wyświetlono zdjęcie Pawła na telebimie – https://www.instagram.com/antek.krolikowski/

 

Paweł Królikowski nie bez kozery, był zaangażowany w taki właśnie projekt – jego prababka pochodziła właśnie z Czech! Jak czytamy na stronie wydarzenia:

 

Festiwal Cz-PL powstał także po to, aby, jak mówi jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny Paweł Królikowski „uświadomić, że dwa sąsiadujące miasta Kudowę-Zdrój i Nachod więcej łączy niż dzieli, a wspólne śpiewanie i wymiana kulturalna sprzyja budowaniu więzi między narodami, co w dzisiejszych trudnych czasach ma wyjątkową wartość.”
Festiwal kierowany jest do mieszkańców miasta Kudowa-Zdrój, turystów licznie odwiedzających latem Kudowę oraz sąsiadujący z nią Nachod, a także twórców, profesjonalistów, amatorów, ważnych, znanych i uznanych twórców polskich i czeskich, zawodowych i z ruchów amatorskich.

 

W tym roku w dniach 24-26 lipca, miejsce Pawła godnie zajął Antek Królikowski. Razem z mamą – Małgorzatą Królikowską aktywnie uczestniczyli w Festiwalu. Odwiedzili Dąb Pawła:

 

https://www.instagram.com/malgorzata_ok/

 

Brali też udział w festiwalowych pokazach i występach. Z pewnością dla Antka i Małgorzaty był to słodko-gorzki czas. Z jednej strony pojawiał się smutek, z drugiej radość z dobrych wspomnień i kontynuacji pracy Pawła.

 

Antek i Małgorzata na Festiwalu CZ-PL – https://www.instagram.com/antek.krolikowski/

 

Na koniec Antek Królikowski zamieścił poruszający wpis:

 

Tato, meldujemy wykonanie zadania! Dziękuje całej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy pomogli zrealizować 5. Edycje Festiwalu CZPL im. Pawła Królikowskiego w Kudowie Zdroju ?❤️?@festival_czpl @kudowazdroj #festiwalczpl #kudowazdroj #królikowscy #sercaniegasną ?❤️?❤️?❤️?❤️?❤️

 

Realizacją Festiwalu Antek oddał hołd swojemu tacie. Serca nie gasną…

Polecamy: Jerzy Stuhr wyszedł ze szpitala. Zobacz, jak wygląda po chorobie!