CELEBRYCI

„Uwięziony” reżyser zarzuca Tadli „przekroczenie granic”. Co takiego zrobiła dziennikarka?!

Reżyser filmu „Chleb i Sól”, Damian Kocur, był gościem programu „Onet Rano”, a rozmowę przeprowadzała Beata Tadla.

Na początku lutego 2023 r. odbyła się gala Bestsellery Empiku, Damian Kocur został wyróżniony w kategorii „Odkrycia: Film” za obraz „Chleb i Sól”. Tematem wywiadu przeprowadzonego przez Beatę Tadlę był właśnie ten film.

W miesiąc po tym, jak reżyser wystąpił w programie, zarzucił dziennikarce „przekroczenie granic”.

 

https://www.instagram.com/beatatadla/

 

Damian Kocur żalił się w wywiadzie dla „Fashion Magazine”, że będąc „uwięziony” w samochodzie z Tadlą, ta zadała mu nietaktowne pytanie:

 

Jeździmy samochodem po Warszawie, jestem półśnięty po gali Bestsellerów Empiku, gdzie spotkałem trochę znajomych i razem pobalowaliśmy, a ona mnie pyta, czy to jest film o mnie i czy wątek homoseksualny jest z mojego życia. Dzisiaj żałuję, że jej nie zapytałem, jaki ona seks lubi, bo wydaje mi się, że to nie są pytania na miejscu, zwłaszcza zadane w wywiadzie na żywo”*

 

Co na to Beata Tadla?

 

Otóż dziennikarka opublikowała fragment wywiadu, gdzie pada „drażliwe” pytanie i wyjaśniła jego genezę:

 

W wywiadzie, który ukazał się w „Pani” pod koniec zeszłego roku Damian Kocur, opowiadając o swoim filmie (świetnym!) powiedział: „Historie osób, które musiały ukrywać na podwórku swoją seksualność, również miały miejsce w mojej rodzinnej miejscowości. Jedna z nich była inspiracją dla tego wątku”. Moje pytanie właśnie tego dotyczyło! Czy ten motyw wziął się z życia reżysera! Oczekiwałam opowieści o kolegach z podwórka.

 

>>>Michał Żebrowski nago. Cień zdradził wielkość jego…! [18+]

 

Prowadząca „Onet Rano” zwróciła się też bezpośrednio do reżysera:

 

Drogi Damianie, gość w programie ma prawo dopytać – czy dobrze rozumie pytanie, ma prawo nie odpowiadać, ma prawo zareagować, gdy czuje się oburzony. Nie jest moją winą, że źle zinterpretowałeś pytanie. I jest mi przykro, że po miesiącu wprowadzasz w błąd opinię publiczną, co powoduje, że muszę czytać o swoim „agresywnym” zachowaniu, że „przekroczyłam granice”, że „obraziłam” itp.

 

Na koniec jeszcze raz pogratulowała mu świetnego filmu. Tym samym zachowała się z ogromną klasą i taktem.

Poniżej „kontrowersyjny” fragment wywiadu oraz zwiastun filmu „Chleb i Sól”.

 

 

 

*cyt. za film.interia.pl