CELEBRYCI GWIAZDY

Dariusz Opozda pozywa córkę! Joanna Opozda okazała rażącą niewdzięczność?

Joanna Opozda od czasu rozstania z Antkiem Królikowskim (w lutym 2022 r.) toczy z nim medialne oraz sądowe boje. Teraz aktorce doszła kolejna sprawa!

Jak poinformował serwis Shownews, ojciec aktorki czyli Dariusz Opozda – pochodzący z Buska-Zdroju przedsiębiorca i hotelarz, pozwał ją do sądu. Czego dotyczy sprawa oraz jakie są relacje ojca i córki?

 

https://www.instagram.com/asiaopozda/?hl=pl

 

Joanna Opozda, Antek Królikowski – ślub

 

Gdy w sierpniu 2021 roku Joanna Opozda i Antek Królikowski brali ślub, na uroczystości nie pojawił się Dariusz Opozda. Nie wiadomo, czy nie został zaproszony, czy też sam nie chciał przyjechać. Faktem jest jednak, że w tak ważnym dniu, nie było go przy córce, co świadczyć może o chłodnych relacjach po którejś ze stron.

 

Dariusz Opozda – wypadek

 

W dwa tygodnie po ślubie aktorki, Dariusz Opozda uległ wypadkowi na Madagaskarze. Jego stan miał być bardzo ciężki i hotelarz przekazał, że przyjął ostatnie namaszczenie.

Mężczyzna narzekał na warunki w szpitalu oraz brak pomocy ze strony rodziny. Jednak w związku z jego publicznymi „oskarżeniami”, młodsza córka Dariusza – Aleksandra Opozda upubliczniła potwierdzenie przelewu dla ojca na kwotę na 45 tys. zł., z kolei Katarzyna Opozda Wieloch wpłaciła ponad 40 tys. zł. Wpłaty dokonała też Małgorzata Opozda, choć nie ujawniła kwoty. Sama Joanna Opozda nie przekazywała informacji odnośnie ewentualnych wpłat dla ojca.

 

Dariusz Opozda – strzelanina

 

Gdy stan zdrowia Opozdy się poprawił, mężczyzna przyleciał do Polski. W Busku-Zdoju miał zająć mieszkanie należące do jego Małgorzaty Opozdy. Kobieta chciała zabrać swoje rzeczy z lokalu, jednak pan Dariusz miał to uniemożliwić.

W styczniu 2022 roku do akcji wkroczył Antek Opozda, który próbował dostać się do domu, ale mu się to nie udało. Za drugim podejściem pojawił się tam z Aleksandrą Opozdą i wówczas Dariusz Opozda zaczął strzelać. Na szczęście kula trafiła w ścianę.

 

Dariusz Opozda pozywa córkę

 

Według informatora Shownews, Dariusz Opozda pozwał Joannę. Domaga się od niej zwrotu darowizny tj. mieszkania w Warszawie, które kupił jej wiele lat temu.

 

W pozwie Dariusza Opozdy wartość 68-metrowego mieszkania z dwoma miejscami garażowymi, które podarował córce, wyceniono na 1,3 miliona złotych*

– podaje serwis.

 

Cofnięcie darowizny jest możliwe w przypadku okazania rażącej niewdzięczności przez obdarowanego. Za taką niewdzięczność pan Opozda uznał obojętność córki w czasie, gdy potrzebował pomocy.

Pierwsza rozprawa została wyznaczona na lipiec 2024 r. w Busku-Zdroju.

 

 

*źródło/cytaty: shownews.pl