ZDROWIE&URODA

Gryfice. 16-latek porwany przez nurt rzeki Rega! [ZDJĘCIA]

W czwartek 28 marca 2024 r. w Gryficach, 16-latek został porwany przez nurt rzeki Rega.

Chłopca do tej pory nie udało się odnaleźć. Trwają poszukiwania oraz ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

 

poszukiwania 16-latka – https://www.facebook.com/Gryfice24.online

 

W czwartek 16-latek z Gryfic razem ze znajomymi miał przebywać w Parku Miejskim. Najprawdopodobniej, albo wszedł, albo wpadł do wody i został porwany przez nurt rzeki. Po godzinie 22, policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia nastolatka i wszczęto poszukiwania. Jak podaje podaje strona Gryfice24.online :

 

Na miejscu zdarzenia po kilku minutach od zgłoszenia pojawiły się służby, które prowadziły akcję ratowniczą. Do Gryfic zadysponowano także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Koszalina. Poszukiwania prowadzone były przy pomocy łódek, drona, jak i przez nurka. Niestety nie odnaleziono ciała 16-latka i około godz. 2:30 poszukiwania zawieszono.

 

W kolejnych dniach prowadzono poszukiwania. Jednak do wczoraj nie odnaleziono 16-latka:

 

Kończy się kolejny dzień intensywnych poszukiwań 16-letniego chłopca, który został porwany przez nurt rzeki Regi, niestety chłopca nadal nie udało się odnaleźć. Serdeczne podziękowania dla Wodnej Służby Ratowniczej z Wrocławia, która zaangażowała się w dzisiejszą akcję poszukiwawczą. Za nimi wiele godzin pływania i sprawdzania sonarem koryta rzeki Regi, na koniec dnia nurek z wrocławskiej ekipy zszedł pod wodę i sprawdził miejsca, w których sonar wskazał miejsca do sprawdzenia.

 

Dziś mają zostać wznowione poszukiwania nastolatka.

 

https://www.facebook.com/Gryfice24.online
https://www.facebook.com/Gryfice24.online
https://www.facebook.com/Gryfice24.online