GWIAZDY

Joanna Koroniewska pokazała zdjęcia z mamą. Przypomniała o swojej tragedii!

Joanna Koroniewska to aktorka kojarzona z „M jak Miłość”, a obecnie realizująca się w pracy w teatrze. Prywatnie jest żoną Macieja Dowbora i mamą dwóch córeczek.

Koroniewska jest bardzo pozytywną i pełną energii osobą. Często też z tego powodu spotyka ją hejt. Wielu internautów drażni wieczny uśmiech aktorki (zobacz TUTAJ).

 

Teraz jednak Joanna zdecydowała się zamieścić bardzo poruszający wpis i ujawnić swój osobisty dramat. Chodzi o jej dzieciństwo. Rodzice małej Joasi rozstali się, gdy dziewczynka miała około dwóch lat. Koroniewska mieszkała więc z mamą Teresą. Niestety pani Teresa zmarła, gdy Joanna miała 22 lata. Została na świecie całkiem sama.

 

Nigdy wcześniej nie pokazywałam Mamy. Dlaczego teraz się na to zdecydowałam? Minęło dokładnie 20 lat i 11 dni od jej śmierci. I jednej z największych tragedii w moim życiu. To tak strasznie dawno temu. Tak wiele się zmieniło a mimo wszystko ból nadal pozostał. I pewnie będzie mi towarzyszył zawsze. Była taka pozytywna, zawsze uśmiechnięta. Ja zostałam sama. Bez ojca, rodzeństwa. Na wiele lat. Boli nadal i pewnie zawsze będzie bolało. Nie lubię października. Zawsze będzie kojarzył mi się z jej odejściem. – napisała teraz Joanna pokazując zdjęcia z mamą.

 

Koroniewska wyjaśniła też, dlaczego teraz postanowiła przypomnieć o swojej tragedii? Aktorka chciała zachęcić wszystkie kobiety do regularnych badań dotyczących nowotworów:

 

Dlaczego po tylu latach zdecydowałam się na ten krok? Ponieważ pomyślałam sobie, że jeśli przez publikację tego zdjęcia choć jedna dziewczyna zadba o siebie i pójdzie w końcu na badania to warto było to zrobić. Pamiętajcie Kochani żeby przypilnować też swoich najbliższych! Ściskam wierząc, że to miało sens i licząc na Waszą wyrozumiałość i naprawdę ogromną delikatność całej sprawy.

 

Teresa z małą Joasią – https://www.instagram.com/joannakoroniewska/

 

Pod wpisem Joanny pojawiło się wiele ciepłych komentarzy. Dopisało się też kilka znanych osób:

 

Małgorzata Kożuchowska: Kocham! ❤️
Joasiu bardzo piękny gest, myślę, że Twoja mama wspiera Cię i jest z Ciebie dumna!❤️

 

Anna Dereszowska: Przytulam Cię Aśka mooooocno…
Ja mam przegląd aktualny. Cały komplet.
❤️❤️❤️

Sonia Bohosiewciz: Tulę❤️❤️❤️❤️❤️

 

Mamy nadzieję, że faktycznie wpis Joanny zachęci kobiety, mamy do zadbania o siebie:)

 

Zobacz też: Magdalena Schejbal odsłoniła biust. Miała ważny powód! (FOTO)

 

View this post on Instagram

Nigdy wcześniej nie pokazywałam Mamy. Dlaczego teraz się na to zdecydowałam? Minęło dokładnie 20 lat i 11 dni od jej śmierci. I jednej z największych tragedii w moim życiu. To tak strasznie dawno temu. Tak wiele się zmieniło a mimo wszystko ból nadal pozostał. I pewnie będzie mi towarzyszył zawsze. Była taka pozytywna, zawsze uśmiechnięta. Ja zostałam sama. Bez ojca, rodzeństwa. Na wiele lat. Boli nadal i pewnie zawsze będzie bolało. Nie lubię października. Zawsze będzie kojarzył mi się z jej odejściem. Ale paradoksalnie ten miesiąc jest miesiącem walki z rakiem piersi, choroby, której mojej Mamie nie udało się pokonać. Ciągle mówimy o badaniach, ale czy je rzeczywiście wykonujemy?! Czy wiecie, że na fantomie możecie same nauczyć się wykrywać zmiany w piersiach?! Że NAPRAWDĘ badanie może uratować nam życie?! Kochani! 💞💕💓💗Wspieram WSZYSTKICH w walce z tą okropną chorobą i namawiam WSZYSTKICH do badań !! Ja widziałam w szpitalu z Mamą młode dziewczyny, którym dzięki szybkiej diagnozie się udało! Oby w naszym życiu było jak najmniej takich tragedii. Dlaczego po tylu latach zdecydowałam się na ten krok? Ponieważ pomyślałam sobie, że jeśli przez publikację tego zdjęcia choć jedna dziewczyna zadba o siebie i pójdzie w końcu na badania to warto było to zrobić. Pamiętajcie Kochani żeby przypilnować też swoich najbliższych! Ściskam wierząc, że to miało sens i licząc na Waszą wyrozumiałość i naprawdę ogromną delikatność całej sprawy. #europejskidzieńwalkizrakiempiersi #europejskidzienwalkizrakiempiersi #rozowypazdziernik #rak #stoprakowi #badajsie #💖

A post shared by Joanna Koroniewska – Dowbor (@joannakoroniewska) on