CELEBRYCI

Kuba Wojewódzki wytyka Michałowi Pirógowi hipokryzję: „Uderz się w pierś”!

Michał Piróg jest osobą domagają się tolerancji, głównie jeśli chodzi o odmienną orientację seksualną.

Sam jednak nie wykazuje się pobłażającą postawą wobec odmiennych poglądów. Michał Piróg pokazał to choćby swoją reakcją na przejście Agustina Egurroli z TVN do TVP. W niewybrednych słowach skrytykował tę decyzję, jednak internauci przejrzeli zagrywkę Piroga i odpowiedzieli mu w dosadnych komentarzach [zobacz tutaj].

 

https://www.instagram.com/michalpirog/; https://www.instagram.com/kuba_wojewodzki_official/

 

Wtedy Kuba Wojewódzki nie odnosił się do postawy tancerza, jednak zrobił to teraz. Król TVN’u poczuł się sprowokowany najnowszym wpisem Michała Piróga. Chodzi o sprawę Krystyny Pawłowicz, która ujawniła informacje dotyczącą 10-letniego transpłciowego dziecka [czytaj tutaj]. Tancerz pisze:

 

Pani Krystyna Pawłowicz rozpoczęła nagonkę i falę hejtu na 10 letnie dziecko, rodzinę, szkole i jej pracowników.
Pani Krystyno ****** ***** obyś w piekle samotności i zgorzknienia w którym już tkwisz od lat pozostała jak najdłużej. Lecz odcięta od władzy, internetu. Totalnie sama trawioną codziennie rakiem nienawiści którym pałasz do innych.
Oby się spełniło.

(Tak to napisałem ja przeciwnik hejtu… i tak pewnym ludziom nie życzę nic dobrego)

 

W odpowiedzi na ten post, Kuba Wojewódzki przypomniał artykuł z Wprost z 2014 roku pt. „Mam dość ukrytych gejów” będący wywiadem z Pirógiem.

 

Michał zarzuca jej [Krystynie Pawłowicz – przyp red.] nagonkę i fale hejtu na 10 letnie, transpłciowe dziecko, jego rodzinę i najbliższych. (…) Pisze o raku nienawiści bo Michał lubi być literatem. Dodaje że jest hejtu przeciwnikiem.

– zaczyna Wojewódzki.

 

Celebryta wytyka tancerzowi hipokryzję:

Otóż nie drogi kolego. Jesteś dokładnie taki sam. Kilka lat temu z tych samych niskich pobudek co Pawłowicz przypisałeś mnie do swojej mniejszości seksualnej. Nic do niej nie mam poza żalem że ma takiego ambasadora jak ty. Wiedziałeś że w tak homofobicznym kraju jak Polska spotka się to z lawiną agresji. I spotkało. Bo słowo pedał w rankingach wygrywa u nas nawet ze słowami kurwa i chuj. Gdzie wtedy była twoja romantyczna troska o humanizm, rodzinę i najbliższych?

 

Kuba Wojewódzki przywołuje Michała do porządku:

 

Przestań taneczny bracie uderzać w tragiczne tony a uderz się w pierś. Bo patos czasami o milimetry mija się ze śmiesznością i hipokryzją⚠️

 

Te słowa spotkały się ze sporym odzewem internautów:

 

Ja natomiast mam dość gejów, tych ukrytych, zakrytych, przykrytych i odkrytych. Podobno mam do tego prawo. Szkoda, że wtedy jestem już uznawany za homofoba, a nie osobę z poglądami innymi niż mniejszościowe.

 

Lepiej nie można było tego ująć, chyba pół Polski ma o Nim takie zdanie

 

Brawo!! Drażni mnie taka „walka” z hejtem! 👏👏👏

– komentowali.

 

Sam Michał Piróg jak na razie nie odniósł się do wpisu Kuby.