Co roku przed świętami wielkanocnymi Polacy dzielą się na zwolenników majonezu – Winiary i Kieleckiego.
Majonez Winiary oraz Kielecki to dwie wiodące marki majonezu. Każda z nich ma długą historię, Winiary powstały bowiem w 1941 roku, po wojnie zostały przejęte przez państwo, a w latach 90′ sprywatyzowane i wykupione przez Nestle. Z kolei Majonez Kielecki produkowany jest od 1959 roku przez Wytwórczą Spółdzielnię Pracy „Społem” w Kielcach.
Dylemat pomiędzy Kieleckim a Winiary, teraz może rozstrzygnąć sytuacja w Rosji.
Jedną z form sankcji wobec Rosji jest zawieszenie działalności w tym kraju. Zrobiło to wiele znanych marek jak choćby Coca-Cola czy McDonald’s, przed którego lokalami ustawiały się długie kolejki Rosjan.
Wciąż jednak są firmy, które nie zrezygnowały z działalności w Rosji. Mówi się tutaj o „liście wstydu”, a sieci pojawiają się zachęty do bojkotowania także w naszym kraju tych właśnie marek.
Jak podaje Spider’s Web, właściciel marki Winiary, czyli Nestle nadal działa w Rosji:
Na początku miesiąca Nestle poinformowało, że zawiesza inwestycje kapitałowe w Rosji, ale wciąż zamierza dostarczać produkty spożywcze. Wygląda na to, że włodarze wciąż nie zmienili zdania.
Tym samym z uwagi na kwestie moralne, pojedynek teraz powinien wygrać majonez Kielecki. Tymczasem w dyskusji na twitterze internauci podpowiadali, że w tej sytuacji wypłynąć mogą jeszcze inne, mniej znane marki takie jak Pomorski, Roleski czy Pudliszki. Ponoć, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta.
Po wczorajszej decyzji Nestle, ogólnopolski spór o majonez rozwiązał się sam. pic.twitter.com/SHIPPujj4H
— Fakes Forge (@FakesForge) March 18, 2022