BIZNES&POLITYKA

Wojna na Ukrainie. W tych miastach miały miejsce ataki [MAPA]

Dziś nad ranem poinformowano o specjalnej operacji wojskowej w Donbasie, na Ukrainie.

Prezydent Wladimir Putin atak na Ukrainę uzasadniał „groźbami ze strony Ukrainy” oraz aby dać „ochronę tamtejszej ludności”. W telewizyjnym wystąpieniu zagroził:

 

Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko.

 

 

Serwis BNO News opublikował mapę, na której zaznaczono miejsca rosyjskich ataków na Ukrainę. Na mapie roi się od punktów zapalnych. Zaatakowane zostały miasta takie jak Kijów, Donieck, Charków czy Odessa.

 

https://twitter.com/BNONews

 

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w nocy ze środy na czwartek (23/24/02.2022) wygłosił orędzie do narodu. W pokojowym tonie zwrócił się też do Rosjan:

 

Mówi się wam, że nienawidzimy kultury rosyjskiej. Jak można nienawidzić kultury? Sąsiedzi zawsze wzbogacają się wzajemnie kulturowo, ale to nie czyni z nich jednej całości. Jesteśmy różni, ale to nie jest powód, by być wrogami.

 

Zapewniał, że Ukraina dąży do pokoju. Jednak zaatakowana, będzie się bronić:

 

Nie potrzebujemy wojny. Jeśli zostaniemy zaatakowani, jeśli ktoś będzie próbował odebrać nam naszą ziemię, naszą wolność, nasze życie, życie naszych dzieci, to będziemy się bronić. Nie będziemy atakować, ale będziemy się bronić. Atakując, zobaczycie nasze twarze, nie nasze plecy.

 

Wołodymyr Zełenski apelował, by powstrzymać się, zanim będzie za późno.

 

 

źródło: onet.pl, rp.pl