CELEBRYCI

Ivan Komarenko zabrał głos ws. Rosji. Oburzające słowa!

Ivan Komarenko to pochodzący z Rosji piosenkarz, który obecnie ma polskie obywatelstwo.

Po tym jak Rosja zaatakowała Ukrainę, obserwatorzy wokalisty spodziewali się tego, że zajmie on jasne stanowisko w tej sprawie. Tymczasem Ivan Komarenko nic takiego nie zrobił, za to publikował zdjęcia z imprez. To wywołało prawdziwą wściekłość internautów, którzy nie przebierali w słowach [zobacz tutaj].

 

W końcu piosenkarz zamieścił wpis dotyczący wojny rosyjsko-ukraińskiej. Jednak nadal nie były to słowa, jakich się spodziewano!

 

https://www.instagram.com/ivankomarenko/

 

Najpierw przypomniał, że ma na Ukrainie rodzinę, a swojego kuzyna traktuje jak syna:

 

Moja Matka, brat, siostra i jej mąż mieszkają w Rosji. Rodzona siostra mojej Matki i jej rodzina (moje kuzynostwo) mieszkają koło Chmielnickiego w Ukrainie. Mój 23-letni kuzyn Stiopa (jako mały chłopiec odwiedził mnie w Polsce 2 razy) został zawodowym żołnierzem wojska ukraińskiego i jest w tej chwili w okrążonym Mariupolu.

 

Jednak te informacje nie były przecież potępieniem działań wojennych.

 

Dalej Ivan Komarenko pożalił się, że kilka lat temu nagrał pokojową piosenkę, która nie zyskała popularności:

 

Sześć lat temu, ogromnym wysiłkiem, również finansowym, nagrałem piosenkę „I chociaż ptaki odleciały”, antywojenny utwór na rzecz pojednania narodów Ukrainy i Rosji. Odwiedziłem Berlin, Moskwę i Kijów. Zainteresowanie mediów było śladowe. Piosenka i teledysk nie przebiły się do żadnych rozgłośni, ani stacji telewizyjnych. Gdzie byliście WÓWCZAS?

 

Podał też linka do utworu, być może licząc, że teraz ten utwór zyska na popularności [piosenka poniżej].

 

Na koniec wystrzelił najmocniejsze działo, bo polecił Polakom by teraz wykazali się w kwestii pomocy pomocy. Zakpił też z tego, że wielu mieszkańców Polski jest rasistami:

 

Tak więc, klawiaturowi gieroje, proponuje, abyście wstali z foteli i coś zrobili konkretnego. Macie szansę, bo do Polski przybywa wielu uchodźców potrzebujących pomocy. Tylko pamiętajcie, że wśród mieszkańców Ukrainy nigdy nie było ciemnoskórych.

 

W odpowiedzi część osób stwierdziła, że to bardzo dobry, mocny wpis:

 

??W punkt??Świetna PIOSENKA???

 

Fajna muza. Szkoda, że dopiero teraz trafiłam na tę piosenkę. Dzięki!

 

Większość jednak była oburzona tonem posta piosenkarza:

 

Wypi***alaj ruska onuco do putina !!!

 

Nie dość ,że jesteś antyszczepionkowcem to jeszcze rasistą ?właśnie się określiłeś ? masakra ,a już miałam uwierzyć ,że z Ciebie porządny gosc?

 

A gdzie stanowczy sprzeciw dla działań putina? Umknął Ci? Całe szczęście nie ty decydujesz, kogo goszczą Polacy w swoich domach. Idź w kąt.

 

Tak więc Ivan Komarenko zamiast ukoić nastroje, dolał tylko oliwy do ognia.