BIZNES&POLITYKA

Joanna Kurska w PnŚ. Pierwszy dziennikarz pożegnał się z programem!

5 września 2022 r. Jacek Kurski został odwołany z funkcji Prezesa Telewizji Polskiej, a już dzień później jego żona Joanna Kurska została szefową flagowego programu TVP czyli „Pytania na Śniadanie”.

Joanna Kurska pracowała w telewizji do 2016 roku. Wtedy do z uwagi na swoją relację z Prezesem, odeszła z pracy. Teraz wraz z odwołaniem Kurskiego, jego żona mogła powrócić do pracy.

 

https://www.facebook.com/pytanienasniadanie

 

Tak więc po dziesięciu dniach od objęcia przez Joannę Kurską kierownictwa nad „Pytaniem na Śniadanie”, z pracą pożegnał się pierwszy dziennikarz.

 

O sprawie informują Wirtualne Media, które piszą, że z PnŚ odchodzi Robert El Gendy. Urodzony w 1978 roku w Olsztynie dziennikarz, w karierę w TVP rozpoczął 22 lata temu. Od samego początku pracuje w redakcji sportowej, następnie w TVP Info, a do „Pytania na Śniadanie” dołączył w 2018 roku.

 

https://www.facebook.com/pytanienasniadanie

 

W tamtym czasie jego telewizyjną partnerką była Tamara Gonzalez Perea. Jednak po jej odejściu z programu z 2020 roku, El Gendy traktowany był raczej jako zastępstwo. Pojawiał się więc z różnymi prowadzącymi, których stały partner danego dnia nie mógł prowadzić programu.

 

https://www.instagram.com/robertelgendy_/?hl=pl

 

Według informacji Wirtualnych Mediów, Robert El Gendy ma zamiar skupić się na pracy w redakcji sportowej oraz karierze aktorskiej. Bowiem od 2021 r. występuje w serialu „Komisarz Alex” jako strażak Artur Nowacki.

 

Sam zainteresowany nie skomentował doniesień o swoim odejściu z PnŚ. Takiej informacji nie ma też na profilu programu. Nie wiadomo też, czy ktoś nowy zostanie przyjęty w miejsce El Gendy.