ZDROWIE&URODA

Luterańska pastorowa zabrała głos w sprawie aborcji. Stanowisko tego kościoła zaskakuje!

Katarzyna Kowalska jest żoną luterańskiego pastora Eneasza Kowalskiego. Sam też pełni funkcję diakona.

Luterańska pastorowa prowadzi profil pod nazwą „W pastorowej zagrodzie” i po wydarzeniach z udziałem 30-letniej Izabeli, Katarzyna Kowalska zabrała głos w tej sprawie.

 

https://www.instagram.com/w_pastorowej_zagrodzie/

 

Jak mówi, Kościół Luterański nie chce ingerować w świeckie sprawy:

 

Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci 30-letniej Izabeli i znów tłumy Polaków wylgnęły na ulice, a temat restrykcyjnego prawa aborcyjnego zawrzał. (…)  Zasypaliście mnie pytaniami, dlaczego Kościół tak mocno chce ingerować w świeckie prawo. Chcę Wam powiedzieć, że mój Kościół nie chce.

 

Katarzyna Kowalska przytoczyła stanowisko, jakie zajęła Konferencja Biskupów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP )obecnie jedyny kościół luterański w Polsce).

 

„Zadaniem Kościoła jest składanie świadectwa, a nie przymuszanie, narzucanie swojej woli czy kontrolowanie. Człowiek został obdarowany wolnością Bożego dziecka, co oznacza samodzielne podejmowanie decyzji oraz ponoszenie odpowiedzialności za podjęte wybory, także te najtrudniejsze. Zadaniem Kościoła jest uczynić wszystko, aby aborcja przestała być sprawą priorytetową w dyskusji moralnej, a poprzez budowanie świadomości seksualnej i świadomego rodzicielstwa liczba zabiegów aborcyjnych została zminimalizowana. Jednak kobietom, które musiały przeprowadzić zabieg aborcji ze względów medycznych, w wyniku przestępstw oraz wad letalnych należy zapewnić właściwą opiekę duszpasterską i w żadnym wypadku nie kształtować w nich poczucia winy. Jednocześnie wszechstronną opieką należy objąć rodziny, które podejmują się heroicznego wyzwania, jakim jest wychowywanie dzieci z wadami genetycznymi.”

 

Luterańska pastorowa stwierdziła, że aborcja jest sprawą sumienia danego człowieka.

 

>>>Przedwczesna śmierć. Katarzyna Korościk nie żyje!