CELEBRYCI

Magdzie Gessler puściły nerwy. Pokazała dwuznaczny gest!

Magda Gessler w pierwszej połowie października wyjechała na wakacje.

Razem z mężem wypoczywała w Hiszpanii i to tam Magda Gessler wykonała zdjęcie, które rozgrzało Internet. Stało się tak, dlatego, że restauratorka pokazała biust (zobacz tutaj). Podczas wyjazdu dowiedziała się też, że została babcią, bo Lara urodziła córeczkę.

Po powrocie jednak Magda rzuciła się w wir pracy. Nagrywała nowe odcinki „Kuchennych Rewolucji”. Zdążyła też otworzyć nowy lokal o nazwie Słodki Słony Familia i wywołać prawdziwe oburzenie wysokimi cenami oferowanych dań i produktów (zobacz tutaj).

 

zupa w słoiku za 60 zł. – https://www.facebook.com/magdagessler.official/

 

Teraz jednak w obliczu wydarzeń w kraju, nie zabrakło głosu Magdy. W temacie aborcji zamieściła już trzy posty. W pierwszym pisze:

 

Stało się coś okropnego. Za wyrok Trybunału kobiety będą płacić nieopisanym cierpieniem. Nieliczne, wybranki losu zapłacą za bilet i zabieg zagranicą. Zmuszanie do rodzenia istot nie mających szans na przeżycie. Skazywanie matek na patrzenie jak życie, które bez nadziei wydały na świat kona, czynienie z macierzyństwa męki, to wszystko są szalone wizje fanatyków religijnych. A na stosie ich gorliwej wiary spłoną jak zwykle kobiety.

 

W drugim pochwaliła Larę za jej stanowisko (zobacz tutaj). Teraz restauratorka opublikowała kolejny wpis. Tym razem jest to wieloznaczne zdjęcie podpisane:

 

To Trudny czas ⚡️To ten czas ✌️To nasz czas ‼️🇵🇱🌈🔥 Jestem z Wami #mg #poland #polen#viktoria ❤️❤️❤️zawsze walczyliśmy o wolność … zatoc
żyliśmy koło ;( to zły sen.

 

Na zdjęciu Magda prezentuje znak wiktorii tj. „gest wykonywany poprzez wyprostowanie palca wskazującego i środkowego przy zwiniętym kciuku oraz palcach serdecznym i małym”*.

Restauratorka jednak wprowadziła pewną modyfikację, bo na palcach ma namalowany znak błyskawicy, który stał się symbolem protestu kobiet. Dodatkowo ręka Gessler skierowana do odbiorcy zewnętrzną stroną. W krajach anglosaskich taki gest jest tożsamy z pokazaniem środkowego palca. Może też oznaczać wyraz buntu i sprzeciwu wobec rządzących.

 

pokazała środkowy palec? – https://www.instagram.com/magdagessler_official/

 

Jak myślicie, gest Magdy to przypadek czy celowa obraza?

 

>>>Kamil Durczok chciał poprzeć Strajk Kobiet. Zamieścił niefortunne zdjęcie! (Foto)

 

*wikipedia