ZDROWIE&URODA

Opublikowali odrażające zdjęcia. Ale TO może zdarzyć się każdemu! (FOTO)

Zdjęcia rąk z bąblami czy sinych kończyn robią okropne wrażenie.

Patrząc na upublicznione zdjęcia, domyślamy się, że taki stan kończyn jest efektem jakiegoś wypadku czy innego dramatycznego zdarzenia.

 

dłonie z bąblami – https://www.facebook.com/GBiGOPR

 

Prawda jednak jest bardziej prozaiczna. Panująca w kraju zima, w połączeniu z modą na morsowanie i różne inne challenge sprawia, że Polacy porywają się na różne zimowe wyczyny.

Była już wyprawa na Babią Górę w samej bieliźnie [czytaj tutaj], czy skok pod lód w wykonaniu boksera Artura Szpilki [zobacz tutaj]. Teraz GOPR Bieszczady informuje o kolejnych zdarzeniach z udziałem turystów. Tym razem chodzi o odmrożenia.

 

ratownicy ruszają na pomoc – https://www.facebook.com/GBiGOPR

 

Brzmi prozaicznie, ale skutki takich odmrożeń mogą być bardzo poważne. Co gorzej, są efektem jedynie braku wyobraźni:

 

Wczoraj (13.02.) ok godz. 15.00 wpłynęło zgłoszenie od dwóch zaniepokojonych osób, że nie mają kontaktu z trzecim towarzyszem. Początkowo razem szli z Ustrzyk Górnych w kierunku Tarnicy po czym jeden z nich zadecydował, że nie chce iść dalej i wraca z Szerokiego Wierchu do samochodu. Po jakimś czasie mężczyzna, który się odłączył, zadzwonił do swoich współtowarzyszy, że jednak zmienił zdanie i szedł dalej Szerokim Wierchem na Tarnicę ale pogubił szlak i nie wie gdzie jest. – relacjonuje Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

akcja ratownicza – https://www.facebook.com/GBiGOPR

 

Gdy turysta został odnaleziony przez ratowników, był już w stanie hipotermi:

 

Niestety w tym przypadku ta osoba, była kompletnie nieprzygotowana na taką wycieczkę w tych warunkach – buty budowlane, dres, brak zapasowego ubioru w plecaku, cienkie rękawice a do tego był pity alkohol.

 

odmrożone stopy – https://www.facebook.com/GBiGOPR

 

GOPR przypomina, że w górach panują trudne warunki. Osoby, które wybierają się na szlak powinny pamiętać o odpowiednim przygotowaniu. Nie jest też wstydem zawrócenie ze szlaku – ważniejsze jest zdrowie i życie niż nasza duma.

 

Zobacz też: Byli w szoku, gdy na drodze pojawiły się niebieskie psy! Zagadka…