BIZNES&POLITYKA

Radość i protesty. Trybunał Konstytucyjny wydał ostateczny wyrok w sprawie selekcji dzieci!

Eugenika to selekcja zwierząt i ludzi w celu poprawienia jakości gatunku. To pojęcie nie kojarzy się dobrze, dlatego że zwolennikiem eugeniki był Hitler, który chciał stworzyć czystą rasę germańską – wysokich blondynów o niebieskich oczach.

W Niemczech taka selekcja dotyczyła między innymi osób chorych psychicznie, które w latach 30 i 40 zabijano w celu eliminacji „złych” genów.

Podobnie jest z aborcją eugeniczną, która wykluczać ma życie w przypadku zagrożenia uszkodzenia płodu lub wad genetycznych. Do tej pory taka selekcja była możliwa w przypadku ciąży będącej wynikiem gwałtu, zagrożenia życia kobiety i  aborcji eugenicznej.

 

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny zajął się tzw. „przesłanką eugeniczną” w polskim prawie. Dopuszczała ona selekcję i zabicie potencjalnie chorych dzieci w łonie matek. Co roku ginie w ten sposób ponad tysiąc dzieci!

 

Właśnie się zrealizował postulat inicjatywy #ZatrzymajAborcję! To wielkie zwycięstwo życia! Ogromne brawa należą się dzisiaj wszystkim tym, którzy przez ostatnie lata brali udział w inicjatywach pro-life: kolejnych projektach ustaw, pikietach i modlitwie. Setki tysięcy podpisów pod projektami ustaw, z finałem w postaci #ZatrzymajAborcję nie zebrały się same. To zasługa wielu osób! Jesteśmy głosem tych, którzy mówić nie mogą i ten głos nienarodzonych został wysłuchany! Nacisk  społeczny ma sens! – mówiła Kaja Godek.

 

Obrońcy życia dzielnie trwali w modlitwie przed budynkiem Trybunału w Warszawie.

 

Pikieta pod Trybunałem Konstytucyjnym – fot. Fundacja Życie i Rodzina

 

Pokojowy protest był zakłócany agresywnymi zachowaniami aborcjonistek spod znaku czarnego parasola. Krzyki i szarpanina, łamanie prawa i nieposłuszeństwo służbom porządkowym – tak właśnie zachowywały się „biedne kobiety”. Wczorajszy protest pokazał, że zwolenniczki aborcji reprezentują agresywne środowiska, które chcą zniszczyć życie innym kobietom i całym rodzinom.

 

Niedawno Fundacja Życie i Rodzina otrzymała odpowiedzi od kilkuset polskich placówek zdrowia w sprawie procedur aborcyjnych. Okazuje się, że w wielu z nich dzieci, które urodzą się żywe mimo aborcji nie jest udzielana żadna pomoc – giną w męczarniach i samotności! Dzisiaj się to wreszcie zakończyło! Tysiące maleńkich osób będzie mogło się urodzić.

 

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Ta decyzja wywołała protesty ruchu aborcjonistów. Także na instagramowych profilach wielu gwiazd pojawiły się wulgarne grafiki (naga kobieta i dłoń z wystawionym środkowym palcem na łonie kobiety). Z drugiej strony, radość osób zaangażowanych w obronę życia.

 

fot. https://www.instagram.com/justynazyla/?hl=pl

 

Warto tu wspomnieć o osobach pokazujących, że życie osób np. z zespołem Downa też może być piękne. Monika Hoffman-Piszora prowadząca bloga Dzieciaki Cudaki, ma czwórkę dzieci, z czego dwoje właśnie z dodatkowym chromosomem. Jak twierdzi blogerka, jest turbo szczęśliwa.

 

 

Także dziennikarz TVP Tomasz Wolny w obrazowy sposób pokazuje, czym jest aborcja. Zamieścił zdjęcie w gronie osób z zespołem Downa i zadał pytanie:

 

Ile osób byłoby na zdjęciu gdyby nasze Mamy skorzystały z tzw. „przesłanki eugenicznej”?

Tak.

Byłbym samiuteńki sam, ponieważ jedną z głównych przyczyn aborcji w Polsce jest wykrycie Zespołu Downa.

 

View this post on Instagram

Przy okazji kolejnej burzy wokół aborcji mam pytanie spostrzegawczość ⬇️ Ile osób byłoby na zdjęciu gdyby nasze Mamy skorzystały z tzw. "przesłanki eugenicznej"? Tak. Byłbym samiuteńki sam, ponieważ jedną z głównych przyczyn aborcji w Polsce jest wykrycie Zespołu Downa. Jak u mojego duchowego brata #Kuba_Ruciński i całej tej mojej ukochanej eki♥️😎 Niewtajeniczonym zdradzę, że chodzi o slynny, dodatkowy chromosom miłości! #21chromosomów Zawsze za Życiem! Każdym Życiem i na każdym jego etapie. Jednocześnie jestem absolutnie przeciw karaniu czy piętnowaniu osób, które zdecydowały się na aborcje. Nie osądzać, a otaczać wsparciem! A przede wszystkim trzeba nie tylko chylić czoła, ale zapewnić najszerszą pomoc tym Rodzicom, którzy mimo wszystko urodzili i każdego dnia, walczą o jak najlepsze życie dla swoich dzieci. Od tego zaczynajmy jakiekolwiek zmiany! A co do tej właśnie proponowanej, to kilka kluczowych faktów. W PL prawo dopuszcza aborcję w trzech przypadkach: 1. Przesłanka eugeniczna czyli duże prawdopodobieństwo, że dziecko jest ciężko i nieodwracalnie chore albo gdy zagraża to jego życiu. 2. Ciąża jest zagrożeniem dla zdrowia lub życia matki. 3. Ciąża jest efektem czynu zabronionego. W 2018 w 🇵🇱 przeprowadzono 1076 aborcji. 1050 na podstawie "przesłanki eugenicznej" i tu najczęstszą przyczyną był Zespół Downa. 25 ze względu na zagrożenie życia matki i 1 z czynu zabronionego. Glowny zapis tego projektu dotyczy wyłącznie pierwszej przesłanki. Pozostałe dwie, czyli czyn zabroniony i śmierć dziecka w skutek ratowania życia matki, pozostawia bez zmian. I na koniec. #Aborcjia nie jest wyłącznie sprawą kobiet. Polecam na ten temat wpis @bogaty.official : "Po tym poznaje się mężczyzn, że biorą odpowiedzialność za swoje wybory i życie. A w kwestii aborcji, również za życie dziecka i jego mamy. Mężczyzna nie mówi: "nic się nie martw – usuniemy". Mężczyzna mówi: "nic się nie martw – zatroszczę się o Ciebie i NASZE dziecko". Nasza wielka rola w tym Panowie, żeby #piekłokobiet zamienić w niebo." I tu potrzeba nam największej edukacji. Podobnie jak w przypadku kultury i rozmowy na tak trudne tematy. Próbujmy! #tej #falażycia #zawszezażyciem #21chromosomów♥️

A post shared by Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej) on

 

Tak więc aborcja nie ma wymiaru wirtualnego, to jest realne morderstwo i usunięcie danego człowieka ze świata.

 

>>>Szwecja: w imię „tolerancji” musiał zdjąć krzyżyk z szyi!

 

źródło: fot. Fundacja Życie i Rodzina

fot. pixabay