ZDROWIE&URODA

Wielkopolskie: Dziewczynki leżały na rynku. Nie były w stanie się poruszać.

W tym roku majowy weekend były wyjątkowo długi, bo dla niektórych osób mógł trwać nawet 9 dni. Nastolatki z Wielkopolski postanowiły ten czas wykorzystać w bardzo niebezpieczny sposób.

Policja z Wągrowca (woj. wielkopolskie) dwa razy interweniowała w sprawie nastoletnich dziewczynek.

 

zdjęcie ilustracyjne – https://gizycko.policja.gov.pl/

 

Jak powiedział oficer prasowy policji w Wągrowcu mł. asp. Dominik Zieliński, najpierw znaleziono dwie 13-latki. Jedna z nich nie była w stanie się poruszać:

 

Jedna z dziewczynek była w bardzo złym stanie, była wyziębiona, wymiotowała i nie była w stanie się poruszać. Została zabrana przez załogę pogotowia na SOR. Druga z dziewczynek przekazana została pod opiekę matki*

 

Jak się okazało, powodem tak fatalnego stanu, było picie alkoholu. Co ciekawe, dzień później w Wągrowcu w podobnym stanie znaleziono 12-letnią dziewczynkę:

 

O sytuacji powiadomieni zostali wągrowieccy policjanci, którzy wyjaśnili okoliczności zajścia. Okazało się, że pochodząca z Rogoźna dziewczynka spożywała tam alkohol z kolegami i koleżankami ze szkoły. Na miejsce wybrali sobie plener w pobliżu rzeki. Upojoną alkoholem dziewczynkę znaleźli przechodnie, którzy zadzwonili po pogotowie*

 

Policja przypomina, że sprzedaż lub podawanie alkoholu osobom nieletnim, to przestępstwo z art. 208 Kodeksu Karnego:

 

Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

W tych sprawach zastanawia też to, gdzie byli rodzice dziewczynek i czy nie byli zaniepokojeni ich dłuższą nieobecnością…?

 

*cyt. za Fakt.pl