ZDROWIE&URODA

Justyna Kowalczyk została wdową! Kacper Tekieli nie żyje!

Tragiczne wieści przyszły dziś ze Szwajcarii. Wspinacz, alpinista, a prywatnie mąż Justyny Kowalczyk, Kacper Tekieli, nie żyje!

W pierwszym tygodniu maja 2023 r. Kacper Tekieli wyruszył w szwajcarskie Alpy. Każdego dnia relacjonował, na jakie szczyty się wspina. Niestety z ostatniej wyprawy już nie powrócił.

 

https://www.instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli/

 

Kacper Tekieli nie żyje

 

O śmierci wspinacza jako pierwszy poinformował serwis dts24.pl:

 

Śmierć Kacpra Tekielego potwierdziła już także po naszej publikacji dyrekcja Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Ostatni post zmarłego alpinisty pojawił się w mediach społecznościowych we wtorek. Informował wówczas o zdobyciu Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) i Rimpfishhorn (4199 m).

– napisano w serwisie.

 

Kacper Tekieli przyczyna śmierci

 

Alpinista miał 38 lat. Jego ostatni wpis na instagramie pojawił się jeszcze wczoraj (17.05.2023). Było to zdjęcie widoku z okna ze schroniska Konkordiahütte. Jak podaje Wikipedia, budynek położony jest „nad Konkordiaplatz, punktem zbiegu kilku lodowców w wielkim systemie lodowców Aletsch w Alpach Berneńskich”.

Podpis pod zdjęciem głosi „snow” czyli śnieg. I to właśnie śnieg przyczynił się do śmierci Tekielego – alpinista zginął bowiem pod lawiną.

 

Justyna Kowalczyk została wdową

 

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli małżeństwem byli od 2020 roku. W 2021 roku urodził się ich syn – Hugo.

Para wydawała się być bardzo zgodna, i co ważne, narciarka i alpinista mieli wspólne pasje. Razem się wspinali, jeździli na rowerach, czy też w inny sposób aktywnie spędzali czas.

Ze zdjęć, jakie Justyna Kowalczyk zamieszczała w ostatnich dniach wynika, że także ona razem z synkiem przebywa w Szwajcarii. Obecnie pod postami biegaczki narciarskiej pojawiają się liczne kondolencje.

 

Justyna, Kacper i Hugo – kwiecień 2022 – https://www.instagram.com/justyna.kowalczyk.tekieli/