ZDROWIE&URODA

Ta babka BORÓWKOWA ma szokujący skład! Katarzyna Bosacka ostrzega!

Katarzyna Bosacka ostrzega swoich obserwatorów przed nieprzemyślanymi zakupami. Niektóre produkty spożywcze to prawdziwe „kwiatki” a lektura składu może nas zszokować.

Tak też jest z babką borówkową w proszku, którą można kupić w wielu sklepach.

 

https://www.instagram.com/katarzynabosacka/?img_index=1

 

Babka w proszku ma być szybsza w przygotowaniu niż taka zwykła – z przepisu – choć tak naprawdę najczęściej zawiera tylko tzw. składniki suche czyli mąkę, cukier czy proszek do pieczenia. Jednak produkt „babka o smaku borówkowym”, może zaskoczyć swoim składem.

 

Na opakowaniu zaprezentowano zdjęcie gotowego wypieku i widać, że babka ma mocno fioletowy kolor. Nie jest to jednak zasługa tytułowych borówek czy choćby soku z buraków (często używanego jako barwnik), a sztuczne barwniki:

 

…barwniki takie jak E120 – koszenila i E133 – błękit brylantowy ????????

❗️Ten drugi barwnik może zaburzać koncentrację u dzieci i powodować u nich nadpobudliwość. A jak wiemy dzieci lubią kolorowe jedzenie, a tak naprawdę powinny go unikać. Dodatkowo E133 może wywoływać alergie.

 

Jeśli chodzi o same owoce, to tak jak producent napisał na opakowaniu, babka jest „o smaku”, zatem w ogóle nie zawiera borówek!

 

Tak – wiem, produkty „o smaku” wcale nie muszą zawierać tego głównego składnika, jednak przyznacie, że wygląda to trochę dziwnie – na opakowaniu wielkie borówki, fioletowe wnętrze babki, a w środku zamiast owoców są barwniki

– zauważyła Bosacka.

 

Ekspertka zwróciła też uwagę, że poza mąką, skrobią i cukrem, w składzie znajdziemy też substancje spulchniające i zagęszczające, sztuczne aromaty i sól.

 

Jak można się domyślać, taka kolorowa babeczka, kusić będzie przede wszystkim dzieci. A to właśnie one NIE powinny spożywać tego typu produktów.

 

Filip Chajzer otworzył budkę z kebabami. Zaszalał z ceną?!

 

https://www.instagram.com/katarzynabosacka/?img_index=1
https://www.instagram.com/katarzynabosacka/?img_index=1