GWIAZDY

Te gwiazdy zmieniły zdanie w sprawie aborcji!

W obliczu konfliktu aborcyjnego niemal każda gwiazda poczuła się w obowiązku zająć stanowisko w tej sprawie.

Większość gwiazd opowiedziała się za „wyborem” czyli za aborcją. Kilka osób, na przykład Małgorzata Kożuchowska czy Agnieszka Chylińska starały się być bardziej dyplomatyczne. Mówiły, że one same nie usunęłyby dziecka, ale że nie wykluczają iż jakaś kobieta zrobi to w ostateczności.

Zdecydowane „nie” usłyszeć mogliśmy od Tomasza Wolnego z TVP, Tomasza Terlikowskiego czy Janusza Korwina-Mikke.

Gdzieś po środku są gwiazdy, które trudno zrozumieć. Jeszcze we wrześniu czy październiku zachowywały się tak, jakby opowiadały się za życiem, za walką o to życie i o godne życie. Dziś zamienili się w zwolenników aborcji! Kto to taki?

 

Katarzyna Zielińska

5 października 2020 zachęca swoich fanów do wsparcia zbiórki Hani chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni), dla której trzeba ponad 8 milionów złotych na leczenie:

 

Chce mi się płakać z bezsilności, patrząc na Mamę i Córkę, które desperacko proszą o pomoc. Wiem, że kilkadziesiąt razy Was już prosiłam…
Ale nie można obok tego wołania przejść obojętnie.
Haneczka nie ma szczęścia do zbiórki. Taki los… który możemy odwrócić. Błagam Was ja, szczęśliwa mama dwójki chłopców ❤️❤️Kasia

 

Kasia Zielińska prosi o pomoc dla Hani – https://www.instagram.com/katarzynazielinska/

 

Wydawać by się więc mogło, że Kasia Zielińska broni życia nawet tego ze schorzeniem genetycznym. Jednak już 23 października po ogłoszeniu decyzji Trybunału Konstytucyjnego opowiada o swojej ciąży, która skończyła się dobrze. Pyta jednak co z innymi, a wpis Katarzyny to poparcie dla aborcji.

 

co z innymi kobietami? Co z ich dziećmi skazanymi na cierpienie???
Brak słów. Smutek. Złość.
Chciałabym się obudzić dzisiaj i powiedzieć, że to tylko jakiś senny koszmar. NIESTETY TO PRAWDA🙆‍♀️
#Wyrok na kobiety

 

Podobnie do sprawy podchodzi Joanna Koroniewska.

19 września prosi o wsparcie zbiórki na Tosię – także chorującą na SMA:

 

Jakie katusze i cierpienia musi przeżywać rodzic chorego dziecka?!! A dziecka, którego życie wycenione jest na wiele milionów złotych?!!! 😭😭😭 Jestem z Tosią @ocalictosie_stopsma i jej rodziną prawie od początku – a zostało 1,2 mln kwoty do zebrania!!! 🙏💙💙💙

 

Joanna Koroniewska promuje zbiórkę dla Tosi – https://www.instagram.com/joannakoroniewska/

 

Jednak 22 października jest oburzona wyrokiem TK:

 

Szanuję poglądy innych, ale TYLKO dopóki ktoś respektuje MOJE prawa. I szczerze, znam wiele rozwiązań, ale nasuwa mi się na myśl jedno. Jeśli Ktoś się ze mną nie zgadza, nie zgadza się z faktem, że TO MY POWINNYŚMY mieć prawo decydowania, może śmiało opuścić ten profil. Nie będę tęsknić. Dość tego. #wyroknakobiety #powiedzkomuś #trybunał #22.10.2020

 

Kolejną gwiazdą jest Przemysław Kossakowski.

To prowadzący program „Down the road. Zespół w trasie”, który miał przełamać stereotypy dotyczące osób z zespołem Downa:

 

Przemek Kossakowski razem z szóstką osób z zespołem Downa wyruszają z Warszawy w podróż dookoła Europy. (…)
Przemek szybko dowiaduje się, jak wiele ograniczeń spotyka ludzi z zespołem Downa. Jest zaskoczony jak wiele mają pragnień, które dla zdrowych ludzi wydają się zwyczajne, a dla nich są niemożliwe do spełnienia. – czytamy w opisie programu.

 

Przemek Kossakowski z uczestnikami programu -https://www.instagram.com/przekossakowski/

 

Jednak 29 października na instagramie Przemek napisał:

 

Kobiety powinny mieć prawo wyboru. Strajk kobiet. Popieram.

 

Piękne zaangażowanie i pokazywanie serca osobom chorym czy z zespołem Downa przez te gwiazdy, ma obecnie dziwny wydźwięk. Warto zauważyć, że gdyby mamy tych dzieci – z SMA czy z dodatkowym chromosomem – wiedziały o ich chorobach i podjęły decyzję o aborcji, to tych dzieci by nie było.

Pytanie zatem, co naprawdę popierają wspominane gwiazdy? Życie czy aborcję?

 

>>>Aktorka Karolina Micuła pokazała piersi na Strajku Kobiet! (Foto, Video)