ZDROWIE&URODA

Akcja ratownicza na jeziorze. Tym razem „morsował” pies!

W ostatnich dniach miało miejsce kilka tragicznych zdarzeń z udziałem morsów.

Powszechna moda na morsowanie, okazała się być dla niektórych niefortunnym pomysłem, dla innych – tragicznym w skutkach. W miniony weekend kobieta w samych szortach i bieliźnie niemal zamarzła w drodze na Babią Górę (zobacz tutaj). Inny mors przeceniając swoje możliwości, zginął pod lodem (zdjęcia tutaj).

 

Teraz słyszymy o kolejnej akcji ratowniczej, lecz z udziałem psa! Do zdarzenia doszło w miejscowości Żerdno. Na miejsce wezwana została Ochotnicza Straż Pożarna w Czaplinku. To tam pies wszedł na jezioro, załamał się pod nim lód, a zwierzę wpadło do wody. Strażacy zaczęli go ratować:

 

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że owczarek niemiecki znajduje się około 10 metrów od brzegu i trzyma się lodu przednimi łapami. Polecono użyć trapu ratowniczego i podejść do zwierzęcia. Ratownicy chwytając psa za tylną część ciała pomogli mu się wdrapać na lód. Na szczęście tym razem się udało i zwierzę choć zziębnięte i przestraszone zeszło o własnych siłach na suchy ląd.

 

pies mors – /www.facebook.com/ospczaplinek

 

Wiele osób pogratulowało strażakom ich akcji i ofiarności. Wdzięczni byli także właściciele, którzy napisali:

 

Brawo 1.OSP Czaplinek.Naprawdę DZIĘKUJEMY za naszą 'kruszynkę' Miszę.To dzięki Wam i naszemu wspaniałemu sąsiadowi wszystko dobrze się skończyło. Szacunek.

 

Brawo dla strażaków 🙂

 

>>>Wydał 400$, by dowiedzieć się dlaczego pies kuleje. Odpowiedź zwaliła go z nóg!